Przyszłość Piranha Bytes jeszcze bardziej zawiła. Studio niby ma zostać sprzedane, a jednak tworzy coś nowego

Piranha Bytes

Wczoraj serca fanów niemieckiego Piranha Bytes zostały przejętę trwogą na wieść, jakoby firma miała paść ofiarą ogromnej restrukturyzacji, jaka ma miejsce w szeregach Embracer Group. Wieści o potencjalnym zamknięciu zaniepokoiła wszystkich, którzy pałają sympatią do studia ulokowanego w Essen. Nowe informacje, które się pojawiły, jeszcze bardziej komplikują sprawę i w zasadzie los „Piranii” zdaje się jeszcze bardziej zawiły.

Przyszłość Piranha Bytes nadal pod wielkim znakiem zapytania

ELEX II
Elex II

Według informacji kolportowanych przez serwis Games Wirtschaft jesienią 2023 roku THQ Nordic miało dążyć do sprzedaży Piranha Bytes i szukało nawet konkretnego nabywcy. Pokrywa się to ograniczoną aktywnością studia w mediach społecznościowych, która od listopada zdawała się coraz bardziej ograniczona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do tego w ramach poważnych zmian ze studiem pożegnało się kilku deweloperów. Co interesujące, nieco wcześniej szeregi „Piranii” miał opuścić sam Bjorn Pankratz, czyli reżyser kreatywny, a zarazem „twarz” tej ekipy deweloperskiej. To jednak kłóci się z informacjami, które widoczne są np. w serwisie LinkedIn.

Nie jest to koniec wieści, lecz kolejna ich porcja przeczy tym, które zostały przedstawione powyżej. Uważniejsi gracze dostrzegli na stronie niemieckiego Ministerstwa Gospodarki, że Piranha Bytes pracuje nad zupełnie nowym projektem o nazwie kodowej „Currywurst”.

gothic classic
Gothic

Ma to być RPG akcji z perspektywy trzeciej osoby, który rozgrywa się w otwartym świecie. Do tego oferować ma on wolność wyboru, swobodną eksplorację, złożony system walki i dość szerokie możliwości rozwoju postaci. Termin realizacji tego projektu to okres od 15 marca 2023 roku do 15 stycznia 2026 roku. Rozstrzał jest więc… ogromny.

Czy ów „Currywurst” to po prostu Elex III stworzony od nowa? Może to zupełnie nowy projekt? Tego absolutnie nie wiadomo, bo sama przyszłość Piranha Bytes stoi nadal pod wielkim znakiem zapytania. Możliwe, że nadchodzący czas przyniesie nam więcej odpowiedzi w tej sprawie. Na pewno będziemy Was o tym informować.

Źródło: Games Wirtschaft

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.