Planet of Lana — nowe ujęcia z gry zapierają dech w piersiach. Gra ma wkrótce trafić do Xbox Game Pass

Planet of Lana 1

Wieści na temat Planet of Lana krążyły po sieci już od jakiegoś czasu, a produkcja pojawiła się nawet na stoisku Xboxa podczas targów Gamescom 2022. Niestety, niedługo później deweloperzy przekazali informację, że gra nie zadebiutuje w planowanym na 2022 rok terminie, a dopiero wiosną 2023 roku. Podczas niedawnego wydarzenia ID@ Xbox Digital studio Wishfully postanowiło udostępnić nieco materiałów z produkcji, żeby przedstawić, jak obecnie prezentuje się ich nadchodzący tytuł.

Deweloperzy Planet of Lana zapowiadają swoją grę jako „kinową pozycję logiczną”

Planet of Lana 4
Planet of Lana

Sami deweloperzy opisują swoją produkcję jako „kinową grę logiczną”, w której tytułowa bohaterka — Lana — wyrusza na misję uratowania swojej starszej siostry oraz innych ludzi z jej wioski, którzy porwani zostali przez armię agresywnych maszyn. Podczas swojej przygody spotyka ona tajemniczego stworka o imieniu Mui, który staje się towarzyszem jej dalszej podróży.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawym aspektem tego projektu jest mechanika współpracy pomiędzy główną bohaterką a jej nowym zwierzątkiem. Oboje bowiem mają swoje ograniczenia, jednak ich wzajemna pomoc sprawia, że są w stanie pokonywać pojawiające się co jakiś czas trudności.

Planet of Lana to typowy wręcz przedstawiciel gier platformowych z elementami logicznymi, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że pod niektórymi względami odbiega ona od innych produkcji tego rodzaju. Tym, co w pierwszej kolejności może zwrócić uwagę, są ręcznie malowane tła, które dzięki zgrabnym animacjom i niezwykle klimatycznej ścieżce dźwiękowej nadają opowieści niepowtarzalnego klimatu.

Podczas krótkiej sesji Q&A dyrektor kreatywny studia — Adam Stjarnljus — zdradził, że duży wpływ na kształt tego projektu wywarły takie produkcje jak Inside czy Limbo. Poza tym studio inspirowało się animacjami japońskiego studia Ghibil znanego z takich filmów jak m.in. „Spirited Away”. Właśnie ta produkcja miała stanowić dla twórców wzór, jak powinna zostać poprowadzona fabuła w Planet of Lana.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

Deweloper zdradził również, iż gra mimo początkowych dość sielskich tonów, w miarę postępu fabuły stawać się będzie coraz poważniejsza i „mroczniejsza”.

Premiera Planet of Lana zaplanowana została na wiosnę 2023 roku, choć podczas prezentacji nie podano dokładnej daty debiutu. Pewne jest natomiast, że tytuł ten ukaże się na PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Oczywiście pozycja ta dostępna będzie od samego początku również w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.