Xbox z własnym stoiskiem na Gamescom 2022. Jest lista gier, w które zagramy w strefie marki

Xbox Gamescom

Od lipca wiemy, że Xbox pojawi się na Gamescomie. Dzisiaj z kolei Microsoft zdradził, czego możemy się spodziewać po obecności jego growej dywizji na wydarzeniu w Kolonii. W dużym skrócie: własnego stoiska marki, transmisji na żywo oraz gier, gier i jeszcze raz gier!

REKLAMA

Xbox na Gamescom 2022, czyli rozkład jazdy Microsoftu

Xbox Gamescom 2022
Xbox na Gamescom 2022

Targi Gamescom 2022 odbędą się w dniach 24-28 sierpnia w Kolonii w Niemczech. Dzisiaj Microsoft ujawnił, że stoisko Xboxa (tzw. Strefa Xbox) na tegorocznej imprezie będzie się znajdowało w hali numer 8, gdzie pojawi się też 36 stacji prezentujących nowości zmierzające na Xboxa i do Game Passa w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ponadto dla graczy, którzy zdecydują się zostać w domu, będzie się odbywała transmisja Xbox Booth @ gamescom, którą obejrzymy m.in. na Twitchu i YouTubie.

Na wydarzeniu będzie można zagrać w następujące gry Xbox Game Studios:

 1. Pentiment
 2. Age of Empires IV
 3. Microsoft Flight Simulator
 4. Sea of Thieves
 5. Grounded

Oraz poniższe produkcje third-party:

 1. A Plague Tale: Requiem
 2. Disney Dreamlight Valley
 3. Gunfire Reborn
 4. Inkulinati
 5. Last Case of Benedict Fox
 6. Lies of P
 7. Lightyear Frontier
 8. Planet of Lana
 9. You Suck at Parking

Odwiedzający strefę Xbox będą mogli także przetestować działanie Xbox Cloud Gaming na telewizorach Samsunga, aby na własne oczy wyrobić sobie zdanie o Microsoftowej chmurze. Ponadto firma zadbała, aby na jej stoisku mogli się odnaleźć wszyscy gracze, także ci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami — adaptacyjne kontrolery Xbox będą dostępne na życzenie. Cała strefa zostanie też dostosowana do osób poruszających się na wózku.

Przeczytaj też: Gry na Xbox 360, które po prostu trzeba znać

Niewykluczone, że podczas transmisji Xboxa doczekamy się niespodzianek w postaci ujawnienia nowych gier od zespołów Xbox Game Studios. Zamierzacie oglądać streama, czy w tym roku sobie odpuszczacie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!