Remastery TES IV Oblivion i Fallouta 3, a do tego nowy DOOM! Wyciek planów wydawniczych Bethesdy

Bethesda gry

Włodarze oraz prawnicy Microsoftu mają od wczoraj powody do niemałego bólu głowy. W efekcie ogromnego wycieku dokumentów sądowych związanych ze sprawą przejęcia Activision Blizzard, światło dzienne ujrzała masa informacji i szczegółów dotyczących planów i strategii, jakie zamierzał powziąć gigant z Redmond.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się o planach wydania nowej wersji Xbox Series X, ale także o zamiarach korporacji względem przejęć takich gigantów jak Valve czy nawet Nintendo. Poza tym ujawnione zostały cele wydawnicze Bethesdy i w tej materii gracze raczej będą mieli powody do zadowolenia!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Plany wydawnicze Bethesdy ujawniają, że możemy w najbliższych latach spodziewać się wielkich premier. W planach m.in. TES VI, DOOM, a także kilka remasterów

Zgodnie z opublikowanymi do tej pory dokumentami, Bethesda już przyszłym roku finansowym zaoferuje graczom sporo konkretnych gier. Mowa przede wszystkim o takich produkcjach jak Indiana Jones oraz The Elder Scrolls IV Oblivion Remaster. Do tego na rynku zadebiutują dodatki do The Elder Scrolls Online oraz Starfield.

W kolejnym roku finansowym Bethesda ma plany dostarczyć aż cztery różne produkcje, a na liście znalazła się nowa gra z serii DOOM, która w dokumentach widnieje z podtytułem „Year Zero”. Nie wiadomo jednak czy w tym przypadku mowa o remake’u, reboocie, albo zupełnie nowej odsłonie. Poza tym zestawienie uwzględnia także dwa projekty o roboczych nazwach Platium i Kestrel. Do tego wszystkiego, gracze TESO mogą liczyć na premierę kolejnego dodatku do owego MMORPG-a.

Xbox + Bethesda
Xbox i Bethesda

Jeszcze odleglejsze plany przedsiębiorstwa, bo mówiące o roku finansowym 2024, zakładają debiuty kilku naprawdę mocnych tytułów. Mowa dokładnie o The Elder Scrolls VI, Fallout 3 Remaster, sequelu Ghostwire Tokyo, Dishonored 3. Do tego zadebiutować mają dodatki do TESO, DOOM Year Zero, oraz tajemniczego projektu Kestrel.

Ciekawa jest także wzmianka o nieujawnionej grze bazującej na znanym IP. W tej kwestii jednak na próżno szukać jakichkolwiek konkretów w ujawnionych dokumentach. Być może Bethesda dopiero formalizuje kwestie związane z pozyskaniem owego IP.

Interesujący jest także fakt, że przedsiębiorstwo we wspomnianych okresach zamierza przygotować i wypuścić na rynek kilka tytułów free to play, a także gier mobilnych. Przyszły rok finansowy ma zagwarantować aż trzy takie pozycje, w kolejnych okresach mowa o co najmniej jednej takiej grze.

Przeczytaj też: Telefon do 400 zł

Przyszłość Bethesdy najwidoczniej maluje się bardzo optymistycznych barwach, bo zdecydowana większość planowanych premier to znane marki, na które czeka wiele graczy. Nie wiadomo jednak, jak zamiary przedsiębiorstwa się ziszczą. W końcu produkowanie gier to nie jest w pełni przewidywalny proces, a obsuwy to wręcz nieodłączny element tej branży.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.