Xbox Series X Brooklin to nowa wersja najmocniejszej konsoli od Microsoftu. Plany urządzenia trafiły do sieci

Xbox Series X Broklin i Kontroler Sebile

Po przeszło trzech latach od rozpoczęcia dziewiątej generacji coraz większa liczba graczy spogląda na Microsoft, oczekując nowych modeli konsol Xbox. Pewnym zwiastunem tego mogła być Xbox Series S Carbon Black, która — poza innym kolorem — cechuje się dyskiem o pojemności 1TB. Możliwe, że już za stosunkowo niedługo doczekamy się prezentacji nowej iteracji Xbox Series X!

Xbox Series X Brooklin to nowa wersja najmocniejszej konsoli od Microsoftu, która może zadebiutować w 2024 roku

Xbox Series X Brooklin
Xbox Series X Brooklin

Zgodnie z amerykańskimi dokumentami sądowymi, które trafiły do sieci, Microsoft zamierza w przyszłości (i to wcale nie takiej odległej) zaprezentować światu nową wersję konsoli Xbox Series X o nazwie kodowej Brooklin. Nie będzie to jednak wersja pro, a jedynie swego rodzaju odświeżenie designu oraz wprowadzenie kilku zmian.

Jedną z nich ma być pozbawienie sprzętu napędu płyt, a zamiast tego zaoferowanie dysku o pojemności aż 2 TB. Ogólna specyfikacja ma być niemal dokładnie taka sama jak w przypadku Series X i nawet liczba portów oraz wejść ma nie różnić się względem urządzenia wypuszczonego na rynek w 2020 roku. Niezmienna byłaby też cena, która — według informacji zawartych na specjalnej planszy — wynosiłaby 499 dolarów.

Xbox Series X Brooklin specyfikacja
Xbox Series X Brooklin, specyfikacja

Dokumenty ujawniają też nowy wygląd konsoli, która tym razem byłaby walcem zamiast prostopadłościanem. Co więcej, zmian doczekałaby się kwestia zasilania, której pobór prądu zostałby zredukowany o 15%, a tryb czuwania pobierałaby aż o 20% mniej prądu niż Xbox Series S.

W udostępnionych dokumentach pojawiła się też wzmianka o nowym kontrolerze do Xboxów o kodowej nazwie „Sebile”. W tym przypadku Microsoft zdaje się czerpać mocne inspiracje od swojego branżowego rywala, bo sprzęt ma cechować się m.in. obsługą żyroskopu, czy „precyzyjnym haptycznym sprzężeniem zwrotnym”. Zmianom mają ulec też analogi, tutaj jednak poza większą ich żywotnością raczej ciężko o jakiekolwiek konkrety.

Xbox kontroler Sebille
Xbox kontroler Sebille

Do tego pad ten ma umożliwia bezpośrednie połączenie się z chmurą, obsługę Bluetooth 5.2 i nową wersję połączenia Xbox Wireless 2. W kwestii zasilania Microsoft najwidoczniej nadal postawi na sprawdzone środki, a więc na baterie, które będzie można wymieniać.

Xbox Series X brooklin plan premiery
Xbox Series X Brooklin, plan premiery

Kiedy więc te wszystkie nowe sprzęty mają trafić w ręce graczy? Specjalna plansza przygotowana przez Microsoft sugeruje koniec października 2024 roku. W ten sposób producent Xboxów chciałby napędzić sprzedaż w roku finansowym 2025.

Przeczytaj też: Gry podobne do Starfield

Kup Xbox Series X

Na koniec jednak pozostaje pytanie o autentyczność owych dokumentów. Z racji, że owe dokumenty pochodzą bezpośrednio z materiałów przygotowanych na rzecz rozprawy z FTC możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, iż są one prawdziwe. Warto jednak poczekać na oficjalne komunikaty lub nowe przecieki, które pokrywać się będą z danymi zawartymi w przecieku. Na pewno szykuje się niezwykle ciekawy czas dla wszystkich obserwatorów konsolowego rynku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.