Na PlayStation 5 pojawiło się już 2500 gier! Konsola Sony wkrótce obchodzi trzecie urodziny

ps5 2500 gier

Z okazji nadchodzącego okresu świątecznego, Sony opublikowało niedawno nową reklamę. Wraz z nią pojawił się także wpis na blogu PlayStation, który koncentruje się nie tylko na spocie, ale także na produktach oraz ofercie firmy. Z okazji trzecich urodzin PS5, Sony podziękowało również graczom i podzieliło się liczbą gier, które pojawiły się na konsoli od momentu jej premiery.

Od momentu debiutu PlayStation 5, na konsoli pojawiło się już 2500 gier

W przyszłym tygodniu miną już trzy lata, odkąd PlayStation 5 zadebiutowało na rynku. Jak podaje Sony, od momentu premiery konsoli, na sprzęt zostało wydanych już ponad 2500 gier od PlayStation Studios i zewnętrznych deweloperów. Wśród nich znajduje się cała masa hitów takich jak God of War Ragnarök, Hogwarts Legacy, Baldur’s Gate 3 czy jeden z najnowszych tytułów – Marvel’s Spider-Man 2.

W ciągu pierwszych trzech lat PlayStation Studios i zewnętrzni deweloperzy udostępnili graczom ponad 2500 gier na PS5, w tym ulubione tytuły fanów z ostatnich miesięcy, takie jak Marvel’s Spider-Man 2, Baldur’s Gate 3 i Final Fantasy XVI. […] W ciągu ostatnich 12 miesięcy PlayStation Studios i nasi partnerzy wyprodukowali uznane przez krytyków hity, w tym God of War Ragnarök, Assassin’s Creed Mirage, Diablo IV, Hogwarts Legacy, Horizon Call of the Mountain, Mortal Kombat 1, Star Wars Jedi: Survivor, Street Fighter 6, Humanity oraz remake’i Dead Space i Resident Evil 4. Sony

Informacjami podzielono się w ostatnim wpisie na blogu PlayStation, który udostępniono z okazji zbliżającego się sezonu świątecznego oraz trzecich urodzin konsoli. Firma dziękuje również ponad 40 milionom graczy, którzy tworzą wspólnie społeczność PS5. Sony przypomina także, że katalog gier dla posiadaczy PlayStation Plus Extra oraz Premium/Deluxe jest stale aktualizowany i zawiera wiele popularnych tytułów, takich jak Horizon Forbidden West czy Ghostwire: Tokyo.

Zobacz też: Monitor gamingowy do 600 zł

2500 gier to cała masa pozycji, z których gracze mogą wybierać. Warto jednak zauważyć, że ekskluzywnych dla PS5 produkcji wciąż jest niewiele, a większość tytułów wspomnianych przez Sony jest dostępnych na różnych platformach. Tak czy inaczej, trzeba przyznać, że liczba robi wrażenie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.