Sony planuje w przyszłym roku dostarczyć więcej tańszych konsol PlayStation 5? Popularny insider zabiera głos

PlayStation 5

Jedną z największych bolączek Sony od początku trwania dziewiątej generacji konsol jest kwestia dostępności PlayStation 5 na globalnym rynku. Jest to oczywiście spowodowane licznymi problemami z łańcuchami dostaw podzespołów koniecznych do złożenia sprzętu. To zaś skutkowało potężnym deficytem „piątek”, a całej sytuacji nie poprawiali „biznesmeni”, którzy windowali ceny do niebotycznych czasem kwot. Według najnowszych zakulisowych informacji przyszły rok fiskalny ma przynieść znaczącą poprawę w tej kwestii.

Nowy model PlayStation 5 ma być odpowiedzialny za większość dochodów ze sprzedaży konsol Sony

PlayStation 5
PlayStation 5

Według nowego raportu Toma Hendersona, powołującego się na swoje anonimowe źródła, Sony planuje w roku fiskalnym 2023 (okres od marca 2023 do marca 2024) dostarczyć na rynek (a co za tym idzie sprzedać) 30 milionów sztuk konsol PlayStation 5. Co ciekawe firma do końca bieżącego roku fiskalnego zamierza osiągnąć sprzedażowy wynik na poziomie 18 milionów sztuk. Jeśli plany japońskiego giganta się sprawdzą, to zrealizuje on rezultat lepszy o około 70% w stosunku rok do roku.

Warte uwagi jest przede wszystkim to, że zaledwie 12 ze wspomnianych 30 milionów to „starsze modele” PS5, które mają wyjść z produkcji do wakacji 2023 roku. Pozostałą część z tej liczby stanowić mają nowe „piątki” z odłączanym napędem. Według Hendersona nowa wersja PS5 ma być tańsza od obecnie dostępnej na rynku rewizji z napędem o mniej więcej 100 dolarów (ok. 496 zł).

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3000 zł

Produkcja nowego modelu PlayStation 5 ma wystartować w kwietniu 2023 roku, a pierwsze egzemplarze mają trafić na sklepowe półki już we wrześniu. Należy jednak pamiętać, że są to niepotwierdzone informacje i należy przyjmować je ze sporym dystansem. Na konkrety zapewne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.