Sony planuje w przyszłym roku dostarczyć więcej tańszych konsol PlayStation 5? Popularny insider zabiera głos

PlayStation 5

Jedną z największych bolączek Sony od początku trwania dziewiątej generacji konsol jest kwestia dostępności PlayStation 5 na globalnym rynku. Jest to oczywiście spowodowane licznymi problemami z łańcuchami dostaw podzespołów koniecznych do złożenia sprzętu. To zaś skutkowało potężnym deficytem „piątek”, a całej sytuacji nie poprawiali „biznesmeni”, którzy windowali ceny do niebotycznych czasem kwot. Według najnowszych zakulisowych informacji przyszły rok fiskalny ma przynieść znaczącą poprawę w tej kwestii.

Nowy model PlayStation 5 ma być odpowiedzialny za większość dochodów ze sprzedaży konsol Sony

PlayStation 5
PlayStation 5

Według nowego raportu Toma Hendersona, powołującego się na swoje anonimowe źródła, Sony planuje w roku fiskalnym 2023 (okres od marca 2023 do marca 2024) dostarczyć na rynek (a co za tym idzie sprzedać) 30 milionów sztuk konsol PlayStation 5. Co ciekawe firma do końca bieżącego roku fiskalnego zamierza osiągnąć sprzedażowy wynik na poziomie 18 milionów sztuk. Jeśli plany japońskiego giganta się sprawdzą, to zrealizuje on rezultat lepszy o około 70% w stosunku rok do roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warte uwagi jest przede wszystkim to, że zaledwie 12 ze wspomnianych 30 milionów to „starsze modele” PS5, które mają wyjść z produkcji do wakacji 2023 roku. Pozostałą część z tej liczby stanowić mają nowe „piątki” z odłączanym napędem. Według Hendersona nowa wersja PS5 ma być tańsza od obecnie dostępnej na rynku rewizji z napędem o mniej więcej 100 dolarów (ok. 496 zł).

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3000 zł

Produkcja nowego modelu PlayStation 5 ma wystartować w kwietniu 2023 roku, a pierwsze egzemplarze mają trafić na sklepowe półki już we wrześniu. Należy jednak pamiętać, że są to niepotwierdzone informacje i należy przyjmować je ze sporym dystansem. Na konkrety zapewne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.