Sony pracuje nad nową wersją PlayStation 5? Znany insider zabiera głos

PlayStation 5

Pogłoski o nowym wcieleniu PlayStation 5 krążą po sieci od dłuższego czasu, jednak jedyne co Sony wypuściło do tej pory na rynek to nowy wariant wyglądu nazwany Gray Camouflage oraz zupełnie nowy model o kodzie produkcyjnym CFI -1200. Wiele wskazuje na to, że, „niebiescy” mają dość ciekawe plany na przyszłość swojej konsoli.

REKLAMA

Nowa wersja PlayStation 5 ma posiadać wymienny dysk oraz odpinany napęd

PlayStation 5
PlayStation 5

Tom Henderson, powołując się na anonimowe źródła, twierdzi, że Sony pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem PlayStation 5. Insider przekazał, że następna iteracja sprzętu od „niebieskich” będzie zbliżona wyglądem do poprzednich modeli, jednak ma być ona „smuklejsza i lżejsza”. Różnicą ma być też odłączany napęd, który ma być dopinany do urządzenia poprzez port USB-C oraz przenośny dysk, który „nie zniszczy estetyki konsoli i będzie do niej przymocowany”.

Henderson uważa, że nowa konsola całkowicie zastąpi dotychczasowe modele dostępne w sklepach, a jej obecna nazwa to „PlayStation 5 z obudową D”. Co ciekawe sprzęt ten ma mieć „niemal identyczny hardware jak istniejące już na rynku konsole”.

Przeczytaj też: Pad do PC — najlepsze modele

Trzeba przyznać, że są to dość interesujące informacje, zwłaszcza w obliczu ostatnich zmian zaimplementowanych w modelu CFI-1200, który jakiś czas temu pojawił się na sklepowych półkach. Mimo wszystko należy pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, więc na więcej konkretów trzeba poczekać. Te mają ponoć zostać ujawnione w połowie roku fiskalnego 2023, a sam sprzęt rzekomo ma trafić na rynek we wrześniu 2024 roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!