PlayStation 5 z imponującym wynikiem sprzedaży! Sony chwali się przekroczeniem kamienia milowego

PlayStation 5

Jak niedawno informowaliśmy, do sieci ponownie wyciekła specyfikacja PS5 Pro. Wielu graczy z pewnością będzie zainteresowanych nową wersją sprzętu, ale na ten moment – pierwotny model konsoli Sony cieszy się ogromną popularnością. Firma właśnie pochwaliła się wynikami sprzedaży PlayStation 5 i przekroczeniem kolejnego kamienia milowego.

PlayStation 5 sprzedało się w liczbie 50 milionów egzemplarzy w 161 tygodni od premiery

Trailer PlayStation 5

Jak informuje portal GamesIndustry, Sony podzieliło się właśnie rewelacyjnym wynikiem sprzedaży konsoli najnowszej generacji. PlayStation 5 sprzedało się bowiem w liczbie 50 milionów egzemplarzy, a rezultat ten został osiągnięty w 161 tygodni od premiery sprzętu. Co ciekawe, poprzedniczce – czyli PlayStation 4 – zajęło to 160 tygodni.

Osiągnięcie tego kamienia milowego sprzedaży PS5 jest świadectwem niezachwianego wsparcia globalnej społeczności PlayStation i ich pasji do niesamowitych doświadczeń stworzonych przez utalentowanych programistów z PlayStation Studios i naszych partnerów. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym graczom, którzy do tej pory dołączyli do podróży PS5 i cieszymy się, że jest to pierwszy sezon świąteczny od premiery, w którym mamy pełną dostępność konsol PS5 – sprzęt może kupić każdy, kto tylko zechce.

Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment

Zobacz też: Smartfon do 2000 zł

Warto pamiętać, jak trudno dostępne było PlayStation 5 przez pierwsze dwa lata obecności na rynku. Pozostaje jedynie gdybać, jaki rezultat sprzedażowy mogłaby osiągnąć konsola przy bezproblemowej dostępności. Tak czy inaczej, Sony osiągnęło ten ważny kamień milowy w świetnym tempie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: GamesIndustry

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.