Nowa funkcja PS5 umożliwi szybki dostęp do gier. Sony testuje oczekiwaną opcję

PlayStation 5

Pod koniec zeszłego miesiąca Sony zapowiedziało nowy firmware 8.0, który ma wprowadzić sporo zmian. Pojawią się między innymi pełna obsługa urządzeń zgodnych z technologią Dolby Atmos czy nowe ułatwienia dostępu. Pierwsi użytkownicy testujący firmware dostrzegli także opcję związaną ze streamingiem gier z PlayStation 5.

PlayStation 5 z możliwością streamingu gier do 4K

PlayStation rozpoczęło testy nowej funkcji, która umożliwia strumieniowanie gier z PS5 dla wybranych użytkowników otrzymujących już zaproszenia. Według graczy nowa opcja pozwala na korzystanie z zapisów w chmurze oraz oferuje rozdzielczość do 4K. Dzięki funkcji użytkownicy posiadający abonament PlayStation Plus (prawdopodobnie wersję Premium) będą mogli bez konieczności pobierania uruchamiać wybrane gry z PS5, korzystając ze wsparcia chmury.

PlayStation 5 streaming gier
Menu PlayStation Plus

Na forum ResetEra pojawiają się pierwsze opinie użytkowników, którzy już testują tę nową funkcję. Użytkownik Arashi przekazuje, że gracze będą mieli możliwość wyboru rozdzielczości – od 720p, przez 1080p, 1440p, aż do jakości 4K. Gracz potwierdza także pojawienie się w menu PlayStation Plus nowej sekcji przeznaczonej do streamingu gier z PS5. Według użytkownika można sprawdzić takie tytuły jak God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden West, Fortnite, Fall Guys czy Destiny 2.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup PlayStation 5

Choć nie jest jeszcze pewne, czy ta usługa pojawi się również na przyszłej przenośnej konsoli PlayStation Project Q, to można zauważyć, że firma konsekwentnie rozwija swoją wizję grania w chmurze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.