PlayStation 5 z wysoką sprzedażą w Wielkiej Brytanii. Sprzęt od Sony bije na głowę Xboxy Series X|S

Play Station 5

Pojawiły się pierwsze plotki odnośnie planów firmy Sony, według których nowy model PS5 oraz PlayStation Q Lite mają trafić na rynek jeszcze w 2023 roku. Tymczasem PlayStation 5 cieszy się olbrzymią popularnością i notuje wysoką sprzedaż w Wielkiej Brytanii. GameIndustry.biz przedstawiło najnowsze wyniki sprzedażowe w UK.

Sukces PlayStation 5 przyczynił się do spadku sprzedaży Nintendo Switch oraz Xboxów Series X|S

Według najnowszych danych sprzedaż gier oraz konsol w Wielkiej Brytanii wzrosła w pierwszym kwartale 2023 roku. Konsole zaliczyły wzrost o prawie 24%, a wszystko za sprawą sprzętu od Sony. PlayStation 5 zanotowało sprzedaż o 180% większą w pierwszych 3 miesiącach 2023 roku w porównaniu z początkiem okresu promocji urządzenia przez japońską korporację.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

PlayStation 5 stanowi prawie 50% wszystkich sprzedanych konsol w UK w pierwszym kwartale 2023 roku. Nintendo Switch zanotowało spadek o prawie 25%, natomiast sprzedaż konsol Xbox Series X|S spadła o 18%. Pomimo spadku sprzęt od Nintendo jest drugim najchętniej kupowanym urządzeniem w Wielkiej Brytanii. Xboxy Series X|S nie cieszą się szczególną popularnością na Wyspach.

Jeśli chodzi o zestawienie sprzedaży gier, to Hogwarts Legacy jest „najszybciej sprzedającą się grą wideo w Wielkiej Brytanii poza FIFĄ i Call of Duty od czasu Red Dead Redemption 2”. Gra ze świata Harry’ego Pottera musiała uznać jednak wyższość Resident Evil 4 Remake, ponieważ tytuł od Capcomu był najchętniej kupowaną grą w marcu 2023 roku. Pomimo dobrego wyniku sprzedaży odświeżonej wersji RE4 GameIndustry.biz zaznacza, że wynik ten nie jest tak rewelacyjny jak w przypadku Resident Evil 2 Remake czy Resident Evil Village.

Gracze najchętniej kupowali Resident Evil 4 Remake na PlayStation 5 – 65%, na drugim miejscu uplasowały się Xboxy Series X|S – 20% oraz najmniej chętnie były kupowane wersje na komputery osobiste – 15%. Tak prezentuje się ranking najchętniej kupowanych gier w marcu 2023 roku w Wielkiej Brytanii:

  1. Resident Evil 4 Remake (Capcom)
  2. Hogwarts Legacy (Warner Bros)
  3. FIFA 23 (EA)
  4. WWE 2K23 (2K Games)
  5. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  6. Tchia (Kepler)
  7. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
  8. Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
  9. Metroid Prime Remastered (Nintendo)
  10. NBA 2K23 (2K Games)

Zobacz też: Najlepsze laptopy do 6000 zł

Nie da się ukryć, że większość gier w zestawieniu nie jest przesadnym zaskoczeniem. Ciekawe, jak taka lista wyglądałaby w Polsce?

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.