Nowy model PS5 oraz PlayStation Q Lite z premierą jeszcze w tym roku? Tom Henderson ujawnia plany Sony

PlayStation Q Lite

Od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej plotek na temat planów Sony. Najpierw dowiedzieliśmy się m.in. o nowym modelu PS5 z odpinanym dyskiem, a później także o służącym do uruchamiania gier za pomocą Remote Play handheldzie PlayStation Q Lite. Najnowsze doniesienia sugerują natomiast, że obydwie te konsole zadebiutują jeszcze w tym roku.

Model PS5 z odpinanym napędem z premierą we wrześniu, a PlayStation Q Lite w listopadzie 2023 roku?

PlayStation 5
Kontroler DualSense i konsola PS5

W ostatnim odcinku podcastu Iron Lords Tom Henderson ujawnił, że Sony planuje premiery nowego modelu PS5 z odpinanym napędem oraz handhelda PlayStation Q Lite jeszcze w tym roku. Odświeżone wydanie PS5 miałoby się mianowicie pojawić na rynku we wrześniu, a kolejna konsola przenośna w listopadzie 2023 roku.

Fanów zdecydowanie bardziej interesuje druga z konsol, która jednak nie będzie niezależną platformą. Ostatnie plotki wskazują, że PlayStation Q Lite jest raczej planowane jako akcesorium służące do uruchamiania gier dzięki technologii Remote Play.

Poznaliśmy również więcej szczegółów na temat specyfikacji technicznej nowego handhelda od Sony. Ma on być wyposażony w 8-calowy ekran i pełną funkcjonalność kontrolera DualSense.

Zobacz też: Gry turowe

Wcześniejsze doniesienia o nowym PS5 sugerowały natomiast, że konsola będzie „smuklejsza i lżejsza” w porównaniu do starszych modeli. Najprawdopodobniej nie przeszkodzi to jednak w dołączeniu do niej odpinanego dysku oraz wymiennego napędu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.