PlayStation ma agresywne plany wobec streamingu gier. Jim Ryan zapowiada „ciekawe podejście”

PlayStation chmura

Na przełomie kilku ostatnich lat granie w chmurze stało się jednym z ważniejszych elementów krajobrazu branży gier wideo. Obecnie na rynku dostępne są takie rozwiązania jak Xbox Cloud Gaming, Nvidia GeForce Now, czy Boosteroid, które zastępują potrzebę posiadania mocarnych pecetów czy konsol. W tym wszystkim swojej okazji upatruje także Sony, które ma „agresywne plany” wobec tego segmentu.

PlayStation wkrótce ujawni swoje nowe plany na streaming gier

Jim Ryan PlayStation
Jim Ryan, szef działu PlayStation

Właśnie określenia „agresywne plany” użył Jim Ryan podczas ostatniego spotkania biznesowego, tłumacząc, że PlayStation w ciągu kilku najbliższych miesięcy ujawni swoje zamiary wobec streamingu gier.

Obserwujemy, że mobilność w nawykach związanych z grami jest coraz ważniejszym trendem, a chmura będzie miała fundamentalne znaczenie dla umożliwienia nam, a nawet komukolwiek innemu, wykorzystania tego trendu.

Jim Ryan

Niestety szef działu PlayStation nie zdradził dokładniejszych zamiarów firmy, twierdząc, że na ten moment „nie jest to dobry czas”. Mężczyzna zapewnił jednak, że są one „dość interesujące” oraz właśnie „agresywne”, choć na ten moment ciężko stwierdzić, co dokładnie może to oznaczać.

Przeczytaj też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Są to pierwsze tego rodzaju oficjalne doniesienia pochodzące od Sony. Wcześniej mogliśmy opierać się wyłącznie na poszlakach, takich jak ogłoszenia o pracę udostępnione przez producenta PlayStation. Mając to wszystko na uwadze, nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać dalszych komunikatów i wiadomości na temat „chmurowej ekspansji” japońskiej korporacji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.