Prawdziwa rewolucja w szeregach PlayStation. Jim Ryan doczekał się dwóch następców

PlayStation Sony

Od momentu ogłoszenia, że Jim Ryan po wielu latach pracy zdecydował się zrezygnować z posady szefa PlayStation, wielu fanów konsol od niebieskich zaczęło zastanawiać się nad dalszymi losami marki. Tymczasowo stanowisko to piastował Hiroki Totoki, a Sony w tym czasie poszukiwało najlepszego możliwego kandydata. Teraz okazało się, że firma wreszcie znalazła, ale decyzja może być dla niektórych nieco zaskakująca.

PlayStation będzie miało dwóch dyrektorów

PlayStation logo
PlayStation

Dokładnie 1 czerwca 2024 stanowisko dyrektora generalnego SIE Platform Business Group obejmie Hideaki Nishino, stanowisko dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment Studio Business Group zaś piastować będzie Herman Hulst. Jest to wyjątkowo nietypowa sytuacja, kiedy firma decyduje się na posiadanie dwóch CEO, którzy będą skupiać się na zupełnie innych aspektach działalności.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nishino będzie kładł nacisk na rozwój technologii, kolejnych sprzętów i produktów i to jego zadaniem będzie pilnowanie wszystkich aspektów dotyczących marketingu, relacji ze studiami i firmami third-party.

Będziemy nadal łączyć graczy i twórców za pośrednictwem światowej klasy produktów, usług i technologii. Zawsze staramy się jeszcze bardziej powiększać naszą społeczność dzięki innowacjom w każdym obszarze Sony Interactive Entertainment. Jestem zaszczycony, że powierzono mi tak ważną rolę u boku Hermana. Dzięki ściślejszej współpracy będziemy w stanie zapewnić niesamowite doświadczenia dla stale rosnącej publiczności teraz i w przyszłości.

Hideaki Nishino

Herman Hulst zaś będzie zajmował się ogółem kwestii związanych z treściami tworzonymi przez PlayStation Studios. Co więcej, to od jego decyzji zależeć będą aspekty wydawania gier na konsolach i PC. Dodatkowo to on właśnie będzie odpowiadać za wszelkiego rodzaju adaptacje gier Sony w formie seriali takich jak np. The Last of Us.

Jestem podekscytowany możliwością kierowania grupą biznesową studia i dalszym budowaniem naszego sukcesu dzięki PlayStation 5, przygotowując się jednocześnie na przyszłość. Branża gier wideo to jedna z największych gałęzi przemysłu rozrywkowego na świecie, zbudowana na połączeniu treści i technologii. Nie mogę się doczekać dalszego przesuwania granic zabawy i rozrywki.

Herman Hulst

Jest to więc dla całego PlayStation niezwykle ważne wydarzenie, zwłaszcza że wiążę się dość poważną zmianą w obszarach zarządzania tą marką. Warto jednak pamiętać, że na czele całego Sony Interactive Entertainment stać będzie Hiroki Totoki, któremu zarówno Nishino, jak i Hulst będą podlegać. Czy takie zmiany znacząco zmienią działania PlayStation? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Źródło: Sony Interactive

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.