Tak sprzedają się gry PlayStation na PC. Lider zestawienia jest dosyć niespodziewany

PlayStation Studios

Dziś byliśmy świadkiem ogromnego wycieku, który dotknął studio Insomniac Games. Jego częścią było także zestawienie, które ujawniło dane sprzedażowe gier PlayStation na PC. Na jego szczycie dosyć niespodziewanie uplasowało się Horizon Zero Dawn.

Sprzedaż gier PlayStation na PC

Jak widać powyżej, cztery gry PlayStation sprzedały się na PC w ponad milionie sztuk. Zaznaczmy jednak, że dane te dotyczą jedynie Steama i nie uwzględniają m.in GOG-a.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak czy inaczej, warto zauważyć, że PC-towi gracze najchętniej kupowali Horizon Zero Dawn. Przygody Aloy znalazły 3,3 miliona nabywców, czyli dużo więcej niż uznane marki w postaci God of War czy Spider-Man.

Niektórych może też dziwić niski wynik Uncharted. Kolekcja Dziedzictwo złodziei rozeszła się bowiem w zaledwie ponad 483 tysiącach egzemplarzy, co jest dosyć zaskakujące jeśli weźmiemy pod uwagę siłę tej franczyzy.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Ogółem Sony raczej może być jednak zadowolone z tego, jak gry firmy radzą sobie na komputerach. Tym bardziej że zazwyczaj ukazują się one na nich kilka lat po premierze na konsolach PlayStation.

Źródło: Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.