To koniec oddziału PlayStation. Londyński zespół żegna się z graczami

PlayStation logo

Ostatnio informowaliśmy o zwolnieniach w PlayStation i zamknięciu jednego z brytyjskich studiów. Teraz przyszedł ten dzień, w którym PS London pożegnał się z graczami. Zespół oficjalnie przestał więc istnieć.

PlayStation London oficjalnie zamknięte

PlayStation London istniało już ponad 20 lat, a ostatnio wsławiło się wśród graczy odpowiedzialnością przede wszystkim za tytuły VR. Niestety dziś historia ta dobiegła końca.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W emocjonalnym wpisie deweloperzy pożegnali się bowiem z graczami. To efekt wcześniejszych zwolnień w PlayStation, które objęły również cały pion omawianej w tym tekście ekipy.

Jeszcze przed erą VR, PS London było odpowiedzialne za kilka hitowych pozycji konsol Sony. Mowa tu przede wszystkim o SingStar czy grach wykorzystujących kamerę EyeToy, która swego czasu była naprawdę rewolucyjnym pomysłem.

Teraz niestety historia ta dobiegła końca. Pozostaje liczyć, że utalentowani członkowie zespołu szybko znajdą dla siebie nowe, równie interesujące miejsca pracy.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2339 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.