PlayStation nie zapomina o grach single-player. Jim Ryan nadal traktuje je jako „podstawę działalności”

God of War, Spider-Man, Ratchet and Clank, The Last of Us playstation

Od pewnego czasu część osób skupiona wokół PlayStation mogła z niepokojem reagować na doniesienia, że Sony planuje mocniej skupić się na wydawaniu gier-usług. Japoński gigant chciałby z tego rodzaju gier uczynić coś w rodzaju „finansowej podstawy dla całej firmy”, co słusznie wywołało obawy o brak lub niski poziom gier wydawanych typowo dla jednego gracza.

Okazuje się jednak, że nie ma zbyt wielu powodów do obaw, bo japońskie przedsiębiorstwo nie zamierza uszczuplać swojego portfolio tytułów single-player.

Jim Ryan zapewniał inwestorów, że PlayStation nadal będzie dostarczać wiele świetnych gier dla jednego gracza

God of War Ragnarok
God of War Ragnarok

Podczas ujawnionej ostatnio rozmowy Jima Ryana z inwestorami — poza wspomnieniem o negatywnym wpływie Xbox Game Pass — poruszono także wątek tytułów, które w przyszłości zostaną wydane przez studia zależne od Sony. Szef PlayStation przyznał, że nie wszystkie planowane 10 gier-usług musi okazać się komercyjnymi sukcesami.

Naiwnością byłoby zakładać, że wszystkie 10 będzie ogromnych sukcesów, więc nie jest to dla nas konieczny warunek podwojenia przychodów pierwszej strony. Z pewnością nie tak zakładamy. Oczywiście rozróżnienie między trafieniem a nietrafieniem nie jest binarne.

Jim Ryan

Jednocześnie mężczyzna podkreślił, że Sony nie zamierza rezygnować z wydawania gier dla jednego gracza, które dla wielu osób stanowią największą zaletę PlayStation. Zgodnie z deklaracjami, które złożono inwestorom, właśnie pozycje single-player mają być „podstawą biznesu wydawniczego”.

I nie zapominajcie, że robiąc to, będziemy nadal publikować gry, które tak dobrze nam służyły przez lata. Gry single-player pierwszoosobowe, piękne graficznie bogate w narrację będą nadal podstawą naszego pierwszego biznesu wydawniczego. Jim Ryan

Oznacza to, że PlayStation nie planuje ani rezygnować z marek takich jak God of War, Ratchet and Clank czy Spider-Man. Niewiele wskazuje też na to, aby miały one też stać w przyszłości typowymi grami-usługami. Ma on jednak nadzieję, że będą one bardziej rentowne, a więc będą się lepiej sprzedawać.

Będziemy nadal tworzyć gry pierwszoosobowe, tak jak zawsze, i spodziewamy się, że będą one miały nieco większą sprzedaż i rentowność, odzwierciedlając nasze zaufanie do długoterminowej zainstalowanej bazy PS5, a także fakt, że te gry trafią na PC. Uważamy więc, że tort z tych gier będzie rósł, ale ten wzrost będzie miał stopniowy charakter. Uważamy, że gry serwisowe na żywo będą opierać się na tym fundamencie i przeniosą nas na inny poziom. Jim Ryan

Przeczytaj też: Telefon do 500 zł

Słowa te można uznać za swego rodzaju uspokojenie, choć trzeba też pamiętać, że jest to rozmowa z 2022 roku, a plany japońskiej korporacji mogły ulec zmianom. Warto jednak mieć nadzieję, że Sony nie porzuci „swojego dziedzictwa” i przez kolejne lata będzie dostarczać produkcje najwyższej jakości, do których zresztą przyzwyczaili wielu graczy z całego świata.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.