Sony zamierza postawić na tytuły ekskluzywne, ale nadal chce wydawać pozycje na PC. Japończycy liczą na gry-usługi

Sony

Dziewiąta generacja konsol trwa w najlepsze, a producenci i wydawcy kolejnych gier — ku zadowoleniu zdecydowanej większości graczy — coraz częściej pozostawiają za sobą poprzednie wersje sprzętów. W sytuacji tej niezwykle dobrze radzi sobie Sony, które od pewnego czasu zajmuje się dystrybucją swoich ekskluzywnych tytułów także na PC. Najnowsze komunikaty pochodzące bezpośrednio od włodarzy firmy potwierdzają, że strategia ta ma sens, a Japończycy nie zamierzają z niej rezygnować.

Sony zamierza jeszcze bardziej postawić na gry-usługi, a pomóc ma w tym studio Bungie

Bungie
Bungie

W trakcie ostatniej konferencji prasowej dwaj najważniejsi przedstawiciele Sony — Kenichiro Yoshida (były CEO) i Hiroki Totoki (obecny dyrektor generalny SIE) – zdradzili, że korporacja nie zamierza ograniczać się wyłącznie do konsol PlayStation, bo chce zwrócić szczególną uwagę na rynek pecetowy.

Jednocześnie włodarze przedsiębiorstwa stwierdzili, że w zamiarach Sony jest zwiększenie portfolio tytułów ekskluzywnych tak, aby zachęcić graczy do sięgnięcia po konsole PlayStation 5.

W tym wszystkim istotnym elementem ma być dział gier-usług, który w pewnym stopniu ma stanowić finansową podstawę dla firmy. Według przewidywań Sony akurat ten segment ma zgromadzić około 1 miliarda aktywnych użytkowników.

Sony PlayStation logo
Sony PlayStation

Prezesi producenta PlayStation podkreślili, że kołem zamachowym dla tych działań ma być studio Bungie, które pracuje nad pierwszym tego rodzaju tytułem dedykowanym dla PlayStation. Na ten moment jednak nie zostało ujawnione, nad czym dokładnie pracują twórcy Destiny, jednak możliwe jest, że efekty tego ujrzymy już podczas nadchodzącego PlayStation Showcase.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Widać więc, że strategia obrana przez Sony zdaje się przynosić pozytywne efekty, skoro korporacja zamierza postawić nie tylko na ekskluzywne produkcje, ale także jeszcze bardziej zarysować swoją obecność na PC. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, iż pecety są całkiem lukratywną gałęzią branży growej, która może w przyszłości dostarczyć producentowi PlayStation niemałych zysków.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.