PlayStation Portal z oficjalną datą premiery! Nowy zwiastun handhelda ogłasza start preorderów

PlayStation Portal Spider-Man 2

PlayStation Portal od początku wzbudza niemałe kontrowersje. No ale tak czy inaczej, konsola (handheld, urządzenie do przenośnego grania?) została nam oficjalnie zaprezentowana kilka dni temu. Teraz natomiast poznaliśmy jej datę premiery oraz zwiastun ogłaszający start preorderów.

PlayStation Portal – data premiery, preordery

PlayStation Portal – zwiastun

Sony ogłosiło dziś, że PlayStation Portal zadebiutuje już 15 listopada 2023 roku. Na powyższym zwiastunie możemy zaobserwować, jak konsola radzi sobie w akcji.

Co więcej, handheld jest już dostępny w przedpremierowej sprzedaży. Niestety preordery można na razie składać wyłącznie w krajach, których mieszkańcy mają możliwość zakupów w sklepie PlayStation Direct, czyli w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech, Beneluksie, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Austrii.

W przypadku powyższych państw oraz dodatkowo Kanady i Japonii zamówienia przedpremierowe pojawią się również u wybranych sprzedawców detalicznych już od 15 września. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy taka opcja zawita do Polski. Pozostaje więc czekać na oficjalne komunikaty Sony.

Przypomnijmy, że PlayStation Portal to urządzenie służące do strumieniowania gier z PS5 poprzez wykorzystanie sieci domowej Wi-Fi. Ponadto sprzęt jest wyposażony we wszystkie technologiczne nowinki znane nam z kontrolera DualSense, czyli haptyczne sprzężenie zwrotne i adaptacyjne wyzwalacze w obsługiwanych grach.

Zobacz też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup PlayStation 5

Cena PlayStation portal będzie wynosić 219,99 euro, czyli mniej więcej 985 zł. Tutaj także nie wiemy, jaka kwota zostanie oficjalnie ustalona dla naszego kraju.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.