PlayStation Portal oficjalnie! Znamy cenę, specyfikację i termin premiery przenośnej konsoli Sony

PlayStation Portal

W maju tego roku Sony oficjalnie zaprezentowało nam Project Q, czyli przenośną konsolę do grania w gry z PS5. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że oficjalna nazwa urządzenia to PlayStation Portal. Poznaliśmy też jego cenę, dokładniejszą specyfikację oraz termin premiery.

PlayStation Portal – termin premiery, cena, specyfikacja

PlayStation Portal
PlayStation Portal

Przypomnijmy, że PlayStation Portal to coś w rodzaju konsoli, której zadaniem jest strumieniowanie gier z PS5 na małym ekranie. Dziś Sony postanowiło opowiedzieć więcej na temat tego urządzenia, podać jego cenę oraz termin premiery.

I w ten właśnie sposób dowiedzieliśmy się, że sprzęt wykorzysta atuty kontrolera DualSense, jakimi są haptyczne sprzężenie zwrotne oraz wyzwalacze adaptacyjne. Potwierdzono również, że handheld został wyposażony w gniazdo jack 3,5mm i 8-calowy ekran LCD, który obsłuży rozgrywkę w 1080p i 60 FPS.

PlayStation Portal będzie łączyć się z PS5 przez Wi-Fi, co według Sony uczyni go idealną opcją dla graczy współdzielących telewizor czy chcących przenieść rozgrywkę do innego pomieszczenia. Co warte wspomnienia, sprzęt nie obsłuży gier z PS VR 2 ani tytułów streamowanych z chmury przez PlayStation Plus Premium.

Na koniec podano, że PlayStation Portal zadebiutuje jeszcze w 2023 roku. Wyceniono go na 219,99 euro, co przekłada się na ok. 985 zł. Preordery wystartują już wkrótce, ale brak tutaj konkretnej daty.

Ogłoszeniu towarzyszyło także przedstawienie Pulse Elite oraz Pulse Explore, czyli nausznych oraz dousznych bezprzewodowych słuchawek. Dzięki nowej technologii PlayStation Link sparujemy je bezproblemowo z PlayStation Portal, w przypadku PS5 konieczne będzie skorzystanie z adaptera, który zostanie dołączony do zestawu i dodatkowo zapewni kompatybilność słuchawek z komputerami.

PlayStation Pulse Explore i Pulse Elite – zwiastun

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup PlayStation 5

Tak więc o PlayStation Portal wiemy już niemal wszystko, co konieczne. Jak oceniacie sens powstania takiego urządzenia? Dajcie nam znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.