PlayStation Portal wyprzedany w pierwszym kraju! Miał być kit, a będzie hit?

PlayStation Portal

Dwa tygodnie. Tyle zajęło mieszkańcom Japonii wykupienie w przedsprzedaży wszystkich dostępnych na tamtejszym rynku konsol PlayStation Portal. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni nie zrazili się opiniami i szybko zarezerwowali dla siebie wielokrotnie krytykowany sprzęt.

PlayStation Portal wyprzedany w Japonii

Zamówienia przedpremierowe na PlayStation Portal ruszyły w wybranych krajach 15 września, a już mamy pierwszy sold out. Dokonał się on w ojczyźnie Sony, czyli w Japonii.

Jednocześnie wydaje się, że do platformy nieco chłodniej podeszli obywatele Zachodu. Nie dostaliśmy bowiem podobnej informacji dla Stanów Zjednoczonych czy Niemiec, gdzie handheld również jest dostępny w preorderze.

Oczywiście nie oznacza to, że sprzedaje się on tam źle. Na oficjalne statystyki sprzedażowe będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Niemniej wydaje się, że pomimo fali krytyki, jaka dotknęła PS Portal, sprzęt może znaleźć wielu nabywców. Przypomnijmy, że służy on zasadniczo do strumieniowania gier z PS5 poprzez wykorzystanie sieci Wi-Fi.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 800 zł

Tymczasem zaznaczmy, że nie wiadomo jeszcze, kiedy przedsprzedaż PlayStation Portal ruszy w Polsce. Jego premiera jest natomiast zaplanowana na 15 listopada 2023, a wyceniono go na 219,99 euro (ok. 1016 zł).

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.