PlayStation przygotowuje się do kolejnych przejęć

PlayStation logo

Ostatni duży zakup Sony to Bungie za 3,6 miliarda dolarów. Wygląda jednak na to, że firma nie zamierza się zatrzymywać i już ostrzy zęby na kolejne przejęcia. Japończycy najwyraźniej poczuli na karku oddech Microsoftu, który jest na ostatniej prostej, aby sfinalizować transakcję zakupu Activision Blizzard.

Sony planuje kolejne przejęcia

PlayStation logo
PlayStation

Wszystko wskazuje na to, że niedługo możemy się spodziewać kolejnych przejęć ze strony Sony. Firma opublikowała ofertę pracy, w której poszukuje dyrektora ds. przejęć. Zadaniem kandydata będzie „poszukiwanie możliwości rozwoju nieorganicznego poprzez przejęcia, inwestycje lub tzw. joint ventures” przy ścisłej współpracy zarządem firmy SIE. Ponadto w kompetencjach zespołu kierowanego przez dyrektora ds. przejęć będzie leżało finalizowanie ewentualnych transakcji.

Przeczytaj też: Powód słabej sprzedaży Call of Duty: Vanguard

Sony nie poszukuje byle kogo, bo wymagania na to stanowisko są bardzo wysokie. Firmie zależy, aby potencjalny kandydat miał udokumentowane doświadczenie w fuzjach i przejęciach. Na ten moment nie wiadomo, czy Japończycy ostrzą już zęby na jakieś studia, ale chodzą plotki, że firma mogłaby być zainteresowana Ubisoftem, Konami lub From Software.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z