Przyszłość PlayStation to PC, urządzenia mobilne i chmura. „Będziemy wszechobecni” – mówi prezes Sony

PS5 Cloud Streaming

Kilka dni temu Satya Nadella – szef Microsoftu – poinformował, że producent konsol Xbox chce wydawać swoje gry na „wszystkich platformach”. Wygląda na to, że Sony również zamierza dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Kenichiro Yoshida – dyrektor generalny Sony – zapowiedział bowiem, że firma będzie „rozszerzać gamingowe doświadczenia na PC, telefonach i w chmurze”.

Sony chce „rozszerzać gamingowe doświadczenia” PC i urządzeniach mobilnych. Marka PlayStation ma być „wszechobecna”

Powyższą deklarację Yoshida złożył w ostatniej rozmowie z przedstawicielami funduszu NBIM. Dyrektor generalny Sony podkreślił, że PlayStation pozostaje „głównym produktem” firmy i w krótkoterminowej perspektywie producent chce, by wspomniana marka była dostępna na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Przedstawiciel japońskiej korporacji mówi o „wszechobecności” i zapowiada, że „użytkownicy będą mogli grać swoje ulubione gry bez żadnych przeszkód”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Yoshida wypowiedział się także na temat usług subskrypcyjnych. Dyrektor generalny Sony uważa, że jest to istotny element rozwoju branży gier wideo. Przedstawiciel japońskiej firmy twierdzi jednak, że oferta na zasadzie „szwedzkiego stołu” jest mniej „wartościowa”, ponieważ „ludzie zazwyczaj grają w jedną grę naraz”. Dlatego też producent PlayStation stara się utrzymać „zbalansowaną” usługę PlayStation Network, która zawiera „zarówno elementy subskrypcji, jak i płatne treści”.

Na koniec Yoshida została także poproszony o komentarz w sprawie przejęcia Activision Blizzard King przez Microsoft. Dyrektor generalny Sony zaznaczył, że „zdrowa rywalizacja” jest niezbędna do rozwoju branży gier wideo. Japończyk dodał również, że producent konsol PlayStation „głęboko wierzy w potrzebę dostarczania graczom różnych sposobów na grę” i firma zamierza „kontynuować swoje wysiłki”, by umożliwić to użytkownikom.

Źródło: PSU

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.