PS Vita 2 to tak naprawdę PlayStation Q Lite! Nowe szczegóły na temat potencjalnego handhelda od Sony

PlayStation

Parę godzin temu informowaliśmy o potencjalnych planach dotyczących nowej przenośnej konsoli od Sony, która została nazwana po prostu PS Vita 2. Na więcej konkretów w tej sprawie nie trzeba było długo czekać, bo znany branżowy insider — Tom Henderson — ujawnił kilka konkretnych szczegółów. Bardzo możliwe więc, że producent PlayStation wróci na rynek handheldów!

PlayStation Q Lite ma być ponoć urządzeniem przeznaczonym do korzystania z technologi Remote Play na PS5

PlayStation Remote Play
PlayStation Remote Play

Wedle informacji jakie przekazał Henderson na łamach Insider Gaming, Sony pracuje nad sprzętem noszącym nazwę kodową PlayStation Q Lite. Ma być to przenośne urządzenie, które do działania wymagać będzie posiadania konsoli PlayStation 5.

Jednocześnie mężczyzna twierdzi, że nie będzie to handheld, który przeznaczony będzie do strumieniowego przesyłania gier, a raczej opierać się będzie na znanej technologi Remote Play dostępnej na konsolach PlayStation 5, a którą Sony w ostatnim czasie chętnie promuje.

Oznacza to, że sprzęt będzie wymagać stałego połączenia z internetem, ale oferować będzie rozgrywkę w 60 kl./s przy rozdzielczości 1080p.

Henderson twierdzi, że udało mu się nawet dotrzeć do zdjęć tego urządzenia i ponoć przypomina ono kontroler DualSense, który wyposażony jest w 8-calowy dotykowy wyświetlacz LCD. Poza standardowym wyposażeniem, takim jak głośniki, porty audio ma być także wyposażony w adaptacyjne triggery, czyli flagową funkcję najnowszych padów od Sony.

Przeczytaj też: Laptop do pracy — najlepsze modele

Insider uważa, że PlayStation Q Lite jest obecnie w fazie kontroli i ma trafić do sprzedaży jeszcze po premierze PS5 z odpinanym napędem, ale przed debiutem domniemanego PS5 Pro. Biorąc to pod uwagę oraz wcześniejsze doniesienia portalu Insider Gaming można zakładać, że przenośne urządzenie od Sony powinno pojawić się na sklepowych półkach przed świętami 2024 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że są to niepotwierdzone przez Sony informacje i warto podchodzić do tego rodzaju doniesień ze stosownym dystansem. Niemniej, jeśli Japończycy mają plany powrotu na rynek przenośnych urządzeń, to prędzej czy później postanowią to ogłosić.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.