PS Vita 2 powstaje? Sony może tworzyć „handheld do grania w chmurze”

PlayStation Vita

Po ogłoszeniu nowej konsoli Asus ROG Ally pojawiły się plotki o nowym sprzęcie od Sony. Znany insider potwierdza, że słyszał o PlayStation Vita 2, jednak w tym samym zdaniu studzi oczekiwania graczy. Niemniej coś może być na rzeczy, bo doniesienia mężczyzny już wielokrotnie się sprawdzały.

PS Vita 2 powstaje? Być może

Poprzednia generacja PS Vita ukazała się w 2011 roku jako następca PlayStation Portable (PSP) oraz jako bezpośrednia konkurencja dla Nintendo 3DS. Jednak sprzęt od Sony nie przebił się i w 2019 roku oficjalnie zakończyła się jego produkcja. Wiele wskazuje na to, że niebawem możemy doczekać się następcy urządzenia sprzed 12 lat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Znany insider Jeff Grubb, którego informacje często się sprawdzają, tym razem podzielił się wiadomością o nowej, przenośnej konsoli Sony. Grubb przyznał, że słyszał doniesienia o PlayStation Vita 2, jednak radzi graczom stonować oczekiwania (cokolwiek to znaczy). Mężczyzna dodał, że powiedziano mu jedynie o handheldzie z funkcją grania w chmurze.

Zobacz też: Tani PS Plus

Oczywiście nie są to potwierdzone informację, ale Sony ma możliwości, żeby konkurować z największymi i stworzyć rewelacyjną przenośną konsolę. Nie wiadomo, czy PS Vita 2 faktycznie trafi na rynek w najbliższym czasie, ale bez wątpienia wielu graczy by się ucieszyło. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na potencjalne ogłoszenie Japończyków.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.