PS Vita 2 powstaje? Sony może tworzyć „handheld do grania w chmurze”

PlayStation Vita

Po ogłoszeniu nowej konsoli Asus ROG Ally pojawiły się plotki o nowym sprzęcie od Sony. Znany insider potwierdza, że słyszał o PlayStation Vita 2, jednak w tym samym zdaniu studzi oczekiwania graczy. Niemniej coś może być na rzeczy, bo doniesienia mężczyzny już wielokrotnie się sprawdzały.

PS Vita 2 powstaje? Być może

I am traveling to Super Nintendo World, but I see the reports about a potential Vita 2, and I would definitely scope down those expectations. I've only ever heard about a cloud-streaming handheld.

— Grubb (@JeffGrubb) April 4, 2023

I am traveling to Super Nintendo World, but I see the reports about a potential Vita 2, and I would definitely scope down those expectations. I've only ever heard about a cloud-streaming handheld.

— Grubb (@JeffGrubb) April 4, 2023

Poprzednia generacja PS Vita ukazała się w 2011 roku jako następca PlayStation Portable (PSP) oraz jako bezpośrednia konkurencja dla Nintendo 3DS. Jednak sprzęt od Sony nie przebił się i w 2019 roku oficjalnie zakończyła się jego produkcja. Wiele wskazuje na to, że niebawem możemy doczekać się następcy urządzenia sprzed 12 lat.

Znany insider Jeff Grubb, którego informacje często się sprawdzają, tym razem podzielił się wiadomością o nowej, przenośnej konsoli Sony. Grubb przyznał, że słyszał doniesienia o PlayStation Vita 2, jednak radzi graczom stonować oczekiwania (cokolwiek to znaczy). Mężczyzna dodał, że powiedziano mu jedynie o handheldzie z funkcją grania w chmurze.

Zobacz też: Tani PS Plus

Oczywiście nie są to potwierdzone informację, ale Sony ma możliwości, żeby konkurować z największymi i stworzyć rewelacyjną przenośną konsolę. Nie wiadomo, czy PS Vita 2 faktycznie trafi na rynek w najbliższym czasie, ale bez wątpienia wielu graczy by się ucieszyło. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na potencjalne ogłoszenie Japończyków.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.