Xbox wbija szpilkę Sony. Rynkowy konkurent punktuje niezbyt udany PlayStation Showcase

PlayStation Showcase Sony Xbox

Kurz po wczorajszym PlayStation Showcase powoli opada, a coraz większa część graczy i branżowych obserwatorów pozwala sobie na skomentowanie tego wydarzenia. Najczęściej pojawiającym się zarzutem ze strony niemal wszystkich jest ten mówiący o zbyt małej liczbie zaprezentowanych tytułów ekskluzywnych. Sytuację wykorzystał także Xbox, który w całkiem ciekawy sposób wbił szpileczkę swojemu konsolowemu rywalowi.

Prawie połowa gier przedstawionych na PlayStation Showcase trafi także na konsole Xbox

Nie da się ukryć, że Sony przez wiele lat bardzo mocno przyzwyczaiło swoich użytkowników do sporej liczby tytułów ekskluzywnych, które prezentowane były podczas wydarzeń podobnych do PlayStation Showcase. Podczas tegorocznego eventu było jednak zupełnie inaczej, bo prawdziwą atrakcją okazały się tytuły third-party, które ewidentnie cieszyły się większym zainteresowaniem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Takiej okazji nie mógł odpuścić sobie dział marketingowy Xboxa, który na chwilę po PlayStation Showcase opublikował wymowną grafikę przedstawiającą listę gier zaprezentowanych na wydarzeniu, które trafią także na konsole od Microsoftu.

Sytuacja może o tyle bawić (lub niepokoić), że dwanaście przedstawionych w poście produkcji stanowi tak naprawdę połowę wszystkich zaprezentowanych wczoraj gier.

Przeczytaj też: Tablet do gier — najlepsze modele

Opublikowana przez dział społecznościowy Xboxa grafika niezwykle dobitnie pokazuje ogólny charakter wczorajszego wydarzenia. Widać bowiem, że producent PlayStation postanowił skupić swoje starania na nieco innych gałęziach rynku, a to najwidoczniej nie przypadło do gustu zbyt wielu osobom.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.