Gigantyczna wpadka Sony wreszcie się kończy? PlayStation Stars ma wrócić po miesięcznej awarii

PlayStation Stars

Sony na wszelkie sposoby stara się zapewniać graczom dodatkowe atrakcje, które mają przyciągnąć i zatrzymać ich przy konsolach PlayStation. Mowa o programie PlayStation Stars, który stanowi swoistą formę zachęcenia i gratyfikacji do często logowania się i ogrywania konkretnych gier. Niestety, od przeszło miesiąca usługa ta nie działa, a samo japońskie przedsiębiorstwo wodziło za nos swoich klientów. Teraz jednak ma nastąpić pewien przełom, ale czy rzeczywiście to nastąpi?

PlayStation Stars może wreszcie wrócić do żywych

PlayStation Stars
PlayStation Stars

Przeszło miesiąc temu poważnej awarii uległa usługa PlayStation Stars, uniemożliwiając graczom korzystanie z dobrodziejstw przez nią oferowanych. Oznacza to, że nie tylko nie ma dostępu do zadań czy kolekcji przedmiotów cyfrowych, ale także do punktów, które wymieniać można na gry czy doładowania w PlayStation Store. Sytuacja jest więc wyjątkowo nieciekawa i postrzegana jako porażkę samej firmy, która nie potrafi sobie poradzić z taką awarią.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niebawem może jednak nastąpić pewien przełom, bo zgodnie z komunikatem, jaki pojawia się u części posiadaczy aplikacji PlayStation App, usługa niebawem zostanie przywrócona. Nie będzie odbywało się to jednocześnie dla każdego regionu, a wedle ustalonego wcześniej harmonogramu.

Program PlayStation Star ma niedługo powrócić w kolejnych fazach, które zależne są od regionalnych harmonogramów. Dziękujemy za Waszą cierpliwość i nie możemy doczekać się Twojego powrotu.

Komunikat w PlayStation App

Na Reddicie można znaleźć komentarze sugerujące, że usługa jest już dostępna dla niektórych krajów azjatyckich, a to sugeruje, że niebawem pojawi się ponownie w USA i Europie. Niestety, ale dokładnych terminów nie podano.

Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, to tak długa awaria oraz bardzo oszczędna komunikacja Sony w tej materii raczej nie napawa optymizmem. Dodatkowo sytuacji nie poprawia fakt, iż osoby przyzwyczajone do robienia zadań, a co za tym idzie — zbierania punktów, które wydawali na doładowania — ostatnimi czasy mogły po prostu czuć się rozczarowane. Możliwe jednak, że wreszcie doczekamy się przywrócenia PlayStation Stars.

Źródło: pushsquare.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.