PlayStation usunie ludziom produkty, które kupili w PS Store. Wybrane produkcje znikną już 31 grudnia

PlayStation Store

Jeszcze kilka lat temu istniała możliwość wypożyczania oraz kupowania filmów i seriali w PS Store. Teraz takiej opcji już nie ma, ale zakupione w ten sposób produkcje nadal da się oglądać. Niemniej teraz jedna z osób, która posiadała dzieła Discovery na swojej konsoli, podzieliła się z nami wiadomością informującą o usunięciu produktów z jego biblioteki przez Sony.

Produkcje Discovery znikną z bibliotek na konsolach PlayStation

Powyższy post na Reddicie został zamieszczony przez użytkownika BrewKazma. Podzielił się on z nami mailem, który otrzymał od PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wynika z niego, że już 31 grudnia 2023 roku wygaśnie licencja na produkcje Discovery, które posiadacz konsoli zakupił w PS Store. A to oznacza, że bezpowrotnie straci on do nich jakikolwiek dostęp.

Trzeba przyznać, że jest to niecodzienna sytuacja. Rzecz jasna dotknięta nią osoba nie była zbyt zadowolona z takiego obrotu spraw, twierdząc, że już nigdy w przyszłości nie wesprze digitalowej sprzedaży.

Z jednej strony można zrozumieć Sony, które być może próbowało w jakiś sposób dogadać się z Discovery. Dziwnym jest jednak fakt, iż firma nie postanowiła w żaden sposób zrekompensować straty poniesionej przez powyższego użytkownika.

Wydaje się, że byłoby to jak najbardziej uczciwe. W końcu wiele osób wydało w przeszłości pieniądze na seriale albo filmy, których wkrótce nie będą mogli odtworzyć.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Na końcu warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy coś takiego się dzieje. W 2022 roku niemieccy i austriaccy właściciele PlayStation zostali poinformowani, że z ich konsol zniknie zawartość wyprodukowana przez Studio Canal.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.