PlayStation nie ominęły zwolnienia! Redukcja dotknęła jedno z ważniejszych studiów Sony

PlayStation Studios

W ostatnim czasie dość dużo mówi się o fali zwolnień, jakie przetaczają się przez branżę grową, a które zdają się nie oszczędzać prawie nikogo. Na początku października informowaliśmy, że redukcje etatów dotknęły Naughty Dog, gdzie z pracą pożegnali się głównie kontraktowi pracownicy. Najnowsze doniesienia, które zaczęły się pojawiać, wskazują, że nie jest to jedyne studio Sony, gdzie ostatnio zrobiło się nieco bardziej „nerwowo”.

Deweloperzy donoszą o zwolnieniach w PlayStation Visual Group

PlayStation Studios
PlayStation Studios

Tym razem ze zwolnieniami muszą mierzyć się pracownicy założonego w 2007 roku PlayStation Visual Arts Group. Informacje o tym pochodzą bezpośrednio od pracowników, którzy postanowili podzielić się tymi wieściami w sieci, a redukcja etatów oczywiście wymusza na nich szukanie nowego zatrudnienia.

Niestety, po fali zwolnień ubiegły tydzień był moim ostatnim w PlayStation. Chociaż z pewnością nie jest to wiadomość, której oczekiwałem, to jestem wdzięczny, że miałem okazję pracować z niezwykle utalentowanymi kolegami nad niesamowitymi projektami i kończę mój pobyt z dobrymi wspomnieniami.

Daniel Ballemare, pracownik PlayStation Visual Arts Group

Inny pracownik studia — Matt Berney — nie ukrywał, że zwolnień spodziewał się już od pewnego czasu, więc kwestią czasu zdawało się, kiedy trafią one na niego. Jak widać, nie pomylił się za bardzo.

Żegnaj PlayStation / Sony Interactive Entertainment, było miło. Przez ostatnie kilka miesięcy wiedziałem, że nadchodzi fala zwolnień. Kocham PlayStation i zawsze będę… Matt Berney

W mediach społecznościowych znaleźć można wiele podobnych oświadczeń, w których byli już pracownicy studia należącego do Sony informują o zakończeniu przygody z firmą.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 50 cali

Skala zwolnień na ten moment jest trudna do określenia, jednak sądząc po głosach deweloperów, była ona całkiem pokaźna. Możliwe, że Sony i PlayStation szykują się do pewnych zasadniczych zmian, które mają nieco odmienić obraz firmy. Ciężko powiedzieć, ale bardziej prawdopodobna zdaje się strategia zaciskania pasa i szykowania się na potencjalny kryzys.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.