PlayStation VR2 z ceną i datą premiery! Fani gogli VR muszą przygotować się na spory wydatek

Na początku zeszłego miesiąca w sieci pojawiły się informacje, które ujawniły, że masowa produkcja PlayStation VR2 ruszyła już we wrześniu. Sony nie odniosło się do wspomnianych doniesień, ale na szczęście japońska firma postanowiła przerwać milczenie w sprawie gogli wirtualnej rzeczywistości opracowanych z myślą o PlayStation 5. Korporacja ujawniła dziś bowiem dokładną datę premiery oraz cenę sprzętu.

Premiera PlayStation VR2 już w lutym 2023 roku

Okazuje się, że PlayStation VR2 zadebiutuje na rynku dokładnie 22 lutego 2023 roku. Zainteresowani muszą natomiast przygotować się na wydatek rzędu 599,99 euro (około 2820 złotych). Warto także podkreślić, że jeszcze w tym miesiącu – 15 listopada – ruszą zamówienia przedpremierowe na wspomniany sprzęt. W zestawie oprócz samych gogli znajdą się również kontrolery oraz słuchawki. To jednak nie koniec atrakcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wraz z PlayStation VR2 na rynku zadebiutuje również Horizon: Call of the Mountain, czyli zupełnie nowa przygoda w świecie wykreowanym przez studio Guerrilla Games, która powstała z myślą o nowych goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracze będą mogli zdecydować się na zakup zestawu zawierającego wspomnianą produkcję w cenie 649,99 euro (około 3057 złotych).

Dodatkowo w sprzedaży pojawi się także PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station, czyli stacja dokująca dla kontrolerów. Użytkownicy zainteresowani wspomnianym gadżetem muszą się jednak przygotować na wydatek rzędu 49,99 dolarów.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS3 dla dzieci

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu PlayStation firma Sony podkreśliła również, że PlayStation VR2 zaoferuje „kluczowe funkcje”, które zapewnią „prawdziwe wrażenia gier nowej generacji”. Japońska korporacja wspomina m.in. o haptycznych wibracjach, adaptacyjnych triggerach, śledzeniu ruchu gałek ocznych, dźwięku przestrzennym 3D czy też zabawie w rozdzielczości rozdzielczości 4000 x 2040 px (2000 x 2040 px na oko). Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy zamierzacie kupić gogle VR stworzone z myślą o PlayStation 5.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.