PlayStation VR2 z procesorem od MediaTeka. Będą to pierwsze gogle z chipem zaprojektowanym pod VR

playstation VR 2

Podczas konferencji tajwańskiego MediaTeka firma ogłosiła, że dostarczy moduły procesora dla PlayStation VR2! W związku z tym będą to pierwsze gogle wyposażone w SoC zaprojektowany pod technologię wirtualnej rzeczywistości. Sony definitywnie nie odpuszcza i stawia na VR, a taka współpraca tylko potwierdza tę tezę.

MediaTek pokazał PlayStation VR2 na swojej konferencji — Tajwańczycy dostarczą moduł procesora dla gogli Sony

Przestawienie PlayStation VR2

Dzisiaj odbyła się konferencja tajwańskiej korporacji MediaTek, która zajmuje się produkcją układów scalonych do m.in. telewizorów, smartfonów i tabletów. W trakcie trwania spotkania ogłoszono, że firma nawiązała współpracę z Sony i dostarczy SoC do PlayStation VR2.

Jest to o tyle ciekawe, że dotychczas wszystkie gogle wirtualnej rzeczywistości stawiały na chipy amerykańskiego Qualcomma, wykorzystywane również w innych urządzeniach. Natomiast MediaTek skonstruuje moduł procesorowy z myślą o PlayStation VR2, co powinno znacznie polepszyć doświadczenia z gry.

Zobacz też: Kody do GTA 4

Premiera PlayStation VR2 odbędzie się już 22 lutego 2023 roku a zapowiedziana cena urządzenia to 2799,90 zł. W pudełku poza goglami i kontrolerami znajdziemy jeszcze m.in. słuchawki i kabel USB-C. Sony zrezygnowało z dużej ilości okablowania, co ułatwi podłączenie oraz użytkowanie sprzętu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z