PlayStation VR2 „wkrótce” z datą premiery. Sony prezentuje nowe funkcje

PS VR2

Pod koniec czerwca do sieci trafiły pierwsze zdjęcia prezentujące rzeczywisty wygląd PlayStation VR2. Dziś natomiast na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się kolejny wpis poświęcony nadchodzącym goglom wirtualnej rzeczywistości firmy Sony, w którym Japończycy przedstawili kilka nowych funkcji, a także zapowiedzieli, że „wkrótce” poznamy dokładną datę premiery wspomnianego sprzętu.

PlayStation VR2 zaoferuje kilka przydatnych i interesujących funkcji

PlayStation VR2
PlayStation VR2

Japończycy informują, że PlayStation VR2 zaoferuje m.in. funkcję „See-Through View”, która pozwoli zobaczyć otaczającą nas przestrzeń bez konieczności ściągania gogli z głowy. W poście opublikowanym na blogu PlayStation Yasuo Takahashi – starszy kierownik ds. produktów w Sony – wyjaśnia, że po naciśnięciu odpowiedniego przycisku użytkownicy zobaczą realne otoczenie, które będzie rejestrowane przy pomocy przednich kamer urządzenia.

PlayStation VR2 będzie także współpracować z kamerą od PlayStation 5, która pozwoli zarejestrować użytkownikom swoje poczynania. Po skończonej walce z bossem gracze będą mogli w spokoju obejrzeć swoje reakcje oraz ruchy, a następnie bez problemu udostępnią nagranie znajomym.

Sony nie zapomniało także o funkcjach, które pomogą użytkownikom odpowiednio dostosować obszar gry. Zabawa z PlayStation VR2 będzie wymagać nieco miejsca, ale dzięki kontrolerom dołączanym do gogli gracze będą mogli dokładnie zeskanować otoczenie, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w danym pomieszczeniu. Po dotarciu do wyznaczonych granic wyświetlane będzie natomiast stosowne ostrzeżenie.

PlayStation VR2
PlayStation VR2

PlayStation VR2 zaoferuje również tryb VR oraz tryb kinowy. W przypadku tego pierwszego produkcje będą wyświetlane w pełnych 360 stopniach przy rozdzielczości 4000 x 2040 px (2000 x 2040 px na oko) z częstotliwością odświeżania 90 Hz / 120 Hz. Tryb kinowy umożliwi natomiast oglądanie treści w specjalnym wirtualnym kinie, gdzie użytkownicy mogą liczyć na rozdzielczość 1920 x 1080 px z HDR i płynność na poziomie 24, 60 lub 120 Hz.

Sprawdź także: Kierownica do PS5

Sony zapowiada również, że „wkrótce” mamy doczekać się kolejnych informacji dotyczących PlayStation VR 2. Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, Sony zamierza niebawem ujawnić datę premiery sprzętu. Ponadto możemy liczyć na prezentację „dodatkowych gier, które pojawią się na platformie”. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne wieści.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z