PlayStation zadowolone z recenzji Stellar Blade. Nie wszyscy twierdzą jednak, że ocena gry jest słuszna

Stellar Blade

Opublikowane wczoraj pierwsze recenzje Stellar Blade udowadniają, że PlayStation 5 dorobiło się kolejnej naprawdę udanej gry, która może przyciągnąć do siebie całkiem pokaźne grono odbiorców. Jest to też świetna wiadomość dla samego studia Shfit Up, dla którego był to w zasadzie konsolowy debiut, a jak wiadomo, w takich przypadkach bardzo łatwo o poważne „potknięcia”. Swoje gratulacje złożył nawet prezes działu PS Indies, a w komentarzach pod jego wpisem nie zabrakło… kontrowersyjnych komentarzy.

Szef PlayStation Indies gratuluje wysokich ocen Stellar Blade

W momencie, kiedy embargo na recenzje Stellar Blade ostatecznie spadło i okazało się, że mamy do czynienia z naprawdę solidnie wykonaną grą, swoje gratulacje deweloperom Shift Up postanowił złożyć prezes PlayStation Indies — Shuhei Yoshida. Jest to całkiem zrozumiałe, zwłaszcza że koreańskie studio bardzo chętnie korzystało z pomocy akurat tego działu japońskiego przedsiębiorstwa i bez tego akurat taka produkcja mogłaby w ogóle nie powstać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sam wynik na poziomie 83 (aktualnie 82) punktów jest naprawdę niczego sobie i jeśli mowa o debiucie, tak ekipa odpowiedzialna za Stellar Blade naprawdę nie ma się czego wstydzić. Okazuje się jednak, że gracze liczyli na „coś więcej” i wielu z nich postanowiło dać temu wyraz pod postem Japończyka.

W komentarzach można przeczytać, że część odbiorców spodziewała się oceny w okolicach 85 punktów lub nawet wyżej, a jeszcze inni traktują to jako osobistą Grę Roku. Nie brak przy tym głosów, że gdyby nie przedpremierowe kontrowersje, które wywołał m.in. francuski oddział IGN, tak tytuł ten zostałby doceniony jeszcze bardziej.

Na samym Twitterze nie brak też głosów „specyficznych entuzjastów Xboxa”, którzy wytykają drugiej stronie przykład Starfield, który po zdobyciu oceny na poziomie 83 punktów traktowany był jako „katastrofa”. Kiedy gra będąca „exem” Sony zbiera podobne oceny, fani PlayStation traktują ten wynik jako jeden lepszych.

Specyfika internetowych wojen opartych o konsole może wzbudzać politowanie, pokazując jednak, że Stellar Blade to jedna z głośniejszych premier 2024 roku. Rzeczywiście wynik na poziomie 82 punktów jest niczego sobie i nawet jeśli tytuł ten nie zawalczy o miano GOTY, tak nadal nie musi być to wyznacznik dla nikogo, kto chce się dobrze bawić. Warto o tym pamiętać, bo ostatnimi czasy wielu graczy o tym zapomina…

Źródło: Twitter/X

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.