Pokemon ma być marką na „setki lat”. Korporacja chce nadal rozwijać swoje sztandarowe IP

Pokemon Lets go Pikachu

Pokemony zna chyba każdy, kto wychowywał się na przełomie XX i XXI wieku. Marka ta za sprawą anime, gier oraz gadżetów okazała się prawdziwym hitem i do dziś cieszy się ogromną popularnością, a co za tym idzie ogromnymi przychodami.

Czasy się jednak zmieniają, ludzie dorastają, a to pozwala postawić pytanie, jaka przyszłość czeka kieszonkowe stworki? Aktualny CEO Pokemon Company ma wizję na wiele kolejnych lat.

„Naszym celem jest utrzymanie Pokémonów przy życiu przez setki lat”

Pokemon Scarlet Violet
Pokemon Scarlet Violet

W rozmowie z redakcją The Guardian Takato Utsunomiya zapytany został, jaka jest jego rola w firmie, stwierdził, że aktualnie skupia się na tym, aby „Pokemony przeżyły nas wszystkich”. Jest to dość odważna wizja, lecz aktualny CEO korporacji wobec tego konkretną wizję.

Spędzam cały dzień każdego dnia myśląc o Pokémonach. Naszym celem jest utrzymanie Pokémonów przy życiu przez setki lat, upewniając się, że przetrwają długo po naszym życiu.

Takato Utsunomiya

Japończyk podkreślił, że zwrócił uwagę, iż ważne jest zadowalanie obecnych fanów kieszonkowych stworków. Zaznaczył też, że wielu z aktualnych entuzjastów swoją przygodę z grami spod tego IP zaczynało jako dzieci, a aktualnie są dorośli.

Pokemon Legends Arceus
Pokemon Legends Arceus

Jednocześnie niezwykle ważne jest przekonanie do zabawy najmłodszych, a to już jest dla korporacji trudniejszym zadaniem. W końcu trzeba przekonać do marki zupełnie nowych graczy.

Musimy jednak upewnić się, że nadal interesujemy młodsze dzieci. Dzieci są bardzo szczere – nie zagrają w coś, czego nie lubią. Jeśli Twoja marka wydaje się stara lub nudna, natychmiast ją odrzucą. Takato Utsunomiya

Utsunomiya twierdzi, że kolejne produkcje powinny odejść od traktowania Pokemonów jako „wymiennych członków drużyny w grze RPG”. Chciałby, aby kolejne odsłony skupiały się na tym, jak stworzenia zachowują się na wolności i jakie są ich naturalne zwyczaje.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

Brzmi to całkiem ciekawie i zarazem można to traktować, jako pewną zapowiedź zupełnie nowego podejścia do kolejnych gier. Skoro więc gry z serii Pokemon mają przeżyć nas wszystkich, to tego rodzaju decyzje zdają się jak najbardziej logiczne. Ciekawe tylko, co na to Ci bardziej doświadczeni gracze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.