Pokemon Scarlet & Violet nadal pełne błędów. DLC nie rozwiązało problemów z wydajnością gry

Pokemon Scarlest Violet Pikachu

Pokemon Scarlet & Violet w okresie premiery były regularnie krytykowane nawet przez najwierniejszych fanów tej serii za urągający wszelkim standardom stan techniczny. Okropna optymalizacja, śmieszno-niepokojące bugi skutecznie zepsuły wrażenia wielu graczy. Kiedy wiele osób liczyło, że zapowiedziane jakiś czas temu DLC wyeliminuje chociaż część tych błędów, ale życzenia konsumentów najwidoczniej nijak mają się do zamiarów Game Freak.

Pokemon Scarlet & Violet The Teal Mask wprowadza nową zawartość, ale też stare błędy

Materiał SwitchForce na temat błędów w Pokemon Scarlet & Violet The Teal Mask

Wraz z debiutem DLC do Pokemon Scarlet & Violet zatytułowanego The Teal Mask w sieci ponownie zaczęły pojawiać się materiały obnażające fatalny stan techniczny oferowanego rozszerzenia. Co ciekawe, od premiery produkcja doczekała się już wielu aktualizacji, które miały doprowadzić obie gry do lepszego stanu, jednak do ideału jeszcze daleka droga.

Nawet ostatni patch, który wydany został na niedługo przed premierą rozszerzenia, a który miał przygotować grę pod debiut DLC, nie przyniósł znaczącej poprawy. Na Twitterze/X znaleźć można wiele filmików przedstawiających drastyczne spadki animacji, losowo powiększane postacie, a nawet… znikające podłoże.

Jeden z francuskich streamerów o pseudonimie Guill zablokował przypadkiem swoją postać pomiędzy ścianą a postacią niezależną. Problem był na tyle poważny, że konieczne było wczytanie ostatniego save’a.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Pokemon Scarlet

Mając na uwadzę wszystkie te doniesienia, można zacząć się zastanawiać, jak długo fani Pokemonów będą tolerować gry wydawane w tak tragicznym stanie. Na pewno Game Freak będzie miało teraz ręce pełne roboty, zanim doprowadzą nową zawartość do akceptowalnego stanu. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.