Pokemon Scarlet & Violet — aktualizacja 1.1.0 już dostępna. Nintendo przeprasza za tragiczny stan tytułu

Pokemon Scarlet & Violet

Pokemon Scarlet & Violet trafiły do sprzedaży 18 listopada 2022 roku i trzeba przyznać, że nie zaliczyły one zbyt udanego startu. Co prawda wyniki sprzedażowe obu tych gier są nadal rekordowo wysokie, jednak w sieci pełno jest negatywnych komentarzy i filmów prezentujących fatalny stan techniczny, jaki prezentują oba tytuły. Nintendo zdaje sobie z tego sprawę, bo przy okazji dzisiejsze aktualizacji korporacja postanowiła przeprosić za obecnie występujące niedogodności.

Aktualizacja 1.1.0 do Pokemon Scarlet & Violet nie wprowadza jeszcze oczekiwanych poprawek

Pokemon Scarlet & Violet
Pokemon Scarlet & Violet

Na oficjalnej stronie Nintendo przeczytać można, że dzisiejsza aktualizacja do Pokemon Scarlet & Violet nosząca nazwę kodową 1.1.0 wprowadza pierwszy sezon bitew rankingowych pomiędzy graczami z całego świata. W jej ramach naprawiono także jedną usterkę powodującą błędne odtwarzanie muzyki oraz — jak zawsze przy aktualizacjach — „wprowadzono inne wybrane poprawki błędów”.

W końcowej części komunikatu Nintendo przekazało, że zdaję sobie sprawę z licznych problemów z wydajnością i zapewnia, że pracuje nad „ulepszeniami gier”. W sieci trafić można już na głosy zdenerwowanych fanów, którzy liczyli na coś więcej niż jedynie przeprosiny ze strony „Wielkiego N”.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Niestety, firma nie przekazała, kiedy gracze mogą spodziewać się aktualizacji, która, choć w części rozwiąże trapiące te tytuły problemy. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy zakasają rękawy i jak najszybciej doprowadzą swoje gry do jak najlepszego stanu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!