Rekordowa sprzedaż Pokemon Scarlet & Violet. Największa premiera w historii Nintendo!

Pokemon Scarlet Violet

Wydawałoby się, że fani serii nie będą mocno podekscytowani premierą nowej odsłony. W końcu Pokemon Legends: Arceus zadebiutowało na początku tego roku. Premiera Scarlet & Violet pokazała jednak, że Pokemonów nigdy nie jest za dużo.

REKLAMA

Pokemon Scarlet & Violet największym sukcesem Nintendo

Zwiastun Pokemon Scarlet & Violet

Nintendo w zaledwie trzy pierwsze dni od premiery sprzedało ponad 10 milionów kopii Pokemon Scarlet & Violet. Takiego wyniku Japończykom nie udało się nigdy wcześniej osiągnąć, na żadnej platformie. Jest to więc rekord nie tylko Nintendo Switcha, ale również całej firmy, a gra osiągnęła wynik dwukrotnie lepszy od God of War Ragnarok.

Fanów nie zraziły nawet ogromne problemy techniczne Pokemon Scarlet & Violet. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gra zmieniła bardzo wiele i może być przełomową odsłoną serii. Sądząc po sprzedaży, gracze potrzebowali tego typu zmian.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić czy telewizor ma DVB-T2

Większość ostatnich głośnych premier w grudniu powinna zaliczyć kolejny skok w liczbie sprzedanych sztuk. Powoli zaczyna się okres świąteczny i wiele popularnych produkcji gracze znajdą prawdopodobnie pod swoimi choinkami.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!