Polskie napisy w KAŻDEJ grze? Być może wkrótce stanie się to możliwe

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Język polski gości w coraz to większej ilości gier, ale nadal brakuje go w wielu bardzo ciekawych tytułach. Sytuacja ta może zmienić się za sprawą pewnej funkcji w Windowsie, która na bieżąco zajmuje się transkrypcją dźwięku na tekst. Mowa tu mianowicie o narzędziu Live Captions.

Windows Live Captions rozwiąże problem braku polskiej lokalizacji w grach?

The Elder Scrolls V: Skyrim z włączoną usługą Windows Live Captions
The Elder Scrolls V: Skyrim z włączoną usługą Windows Live Captions. Źródło: Windows Central

Metal Gear Solid, Silent Hill czy Final Fantasy. Wszystkie te serie łączy nieprawdopodobna ogólnoświatowa popularność oraz fakt, że nigdy nie było dane nam ich sprawdzić w naszym ojczystym języku. Co prawda proces ten powoli ulega zmianie i Final Fantasy XVI jako pierwszy tytuł we franczyzie doczeka się polskiej lokalizacji, ale wciąż to jedynie kropla w morzu potrzeb.

Ratunek dla naszej społeczności może jednak przyjść ze strony Microsoftu. Firma jakiś czas temu wydała dla Windowsa 11 narzędzie Live Captions, które zgodnie z nazwą na bieżąco przeistacza dźwięk na tekst wyświetlany następnie na ekranie.

Co prawda na razie Live Captions obsługuje wyłącznie język angielski. Pozostaje więc nam liczyć na to, że narzędzie będzie w stanie przepisywać i tłumaczyć dźwięk również na polski.

Zobacz też: Lekki laptop – najlepsze modele

Co więcej Live Captions nadal nie jest idealnym rozwiązaniem i potrafi wyświetlać błędne napisy. Znając jednak podejście Microsoftu do rozwoju technologii, możemy mieć całkiem spore nadzieje na dalszy rozwój tej funkcjonalności.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.