Powstaje Portal demake na… Nintendo 64

Portal demake

Portal to kultowa gra, która ukazała się w 2007 roku. Jak na dzisiejsze standardy, produkcja jest już dość stara, więc niektórzy gracze z niecierpliwością oczekują, aż Valve zdecyduje się opracować jej remake’a. Okazuje się jednak, że ktoś rozpoczął już prace nad… demake Portala. Co najciekawsze, „uboższy Portal” powstaje z myślą o konsoli Nintendo 64. No nieźle!

Portal demake, czyli Portal64 — ambitny projekt zapaleńca

Portal64

Ktoś zdecydował się rozpocząć prace nad nietypowym projektem, jakim jest stworzenie demake’a Portala na archaiczną konsolę Nintendo 64, która ukazała się na rynku w 1996 roku. Tym kimś jest niejaki James Lambert; mężczyzna opublikował dziś powyższe wideo, na którym możemy zobaczyć kultowego Portala, działającego na N64.

Przeczytaj też: Call of Duty: Modern Warfare 2 coraz bliżej

Portal64, bo tak twórca określa swój projekt, jest w ciągłej fazie produkcji. Co ciekawe, Lambert nie używa żadnych emulatorów, a do procesu tworzenia wykorzystuje prawdziwą konsolę Nintendo 64. Nie da się ukryć, że robi to niemałe wrażenie — mężczyzna musiał włożyć sporo czasu w optymalizację kodu, aby leciwa konsola była w stanie uruchomić produkcję Valve. Mimo że Portal demake nie jest jeszcze dokończony, to wszyscy chętni mogą już pobrać bezpłatny ROM z GitHuba i przetestować demo Portal64 samodzielnie. Oczywiście nadal należy się spodziewać różnego rodzaju błędów i niedoróbek, ale James wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Z czasem ma być tylko lepiej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z