Prace nad GTA 6 idą „zgodnie z planem”. Gracze mogą być spokojni o termin premiery

GTA 6

Biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszy się w GTA 6, nie powinno dziwić, że niczym grzyby po deszczu pojawiają się różnego rodzaju teorie, spekulacje i plotki. Nawet w minioną sobotę informowaliśmy o pogłoskach, jakoby tytuł od Rockstar Games miał zadebiutować dopiero w 2026 roku. Teraz jednak wieści te doczekały się sprostowania, a wielu z nas może odetchnąć z ulgą.

Gracze dementują pogłoski na temat opóźnienia GTA 6

Okazuje się, że informacje przekazane w miniony weekend przez portal Kotaku bazowały na przestarzałych informacjach, a dodatkowo autor wpisu nie wykazał w tekście żadnych dodatkowych informacji, które potwierdzałyby jego teorię. Co ciekawe, obserwujący ten wpis, którzy wykazali się znacznie większą wiedzą od dziennikarza, postanowili zainterweniować i sam post doczekał się sprostowania od społeczności.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kotaku było znane z tworzenia dramatycznych nagłówków, aby zwrócić na siebie uwagę.

Grand Theft Auto 6 jest nadal na dobrej drodze do premiery w pierwszym kwartale 2025 r. Opóźnienie gry do jesieni 2025 r. lub 2026 r. było rozważane jako plan awaryjny na wypadek, gdyby produkcja gry nie poszła dobrze.

Uwaga społeczności zamieszczona na Twitterze

Zdarzenie to sprowokowało Mike Strawa z redakcji Insider Gaming do skontaktowania się z „wieloma źródłami”, które mają większe pojęcie na temat postępów prac nad GTA 6. Przekazał on, że produkcja gry idzie „zgodnie z planem”, a wszelkie wieści dotyczące opóźnień to tylko i wyłącznie spekulacje. Takich wieści potrzebowaliśmy, choć nadal nie pochodzą one z oficjalnego źródła i nie da się ich zweryfikować.

Cała sytuacja pokazuje jednak bardzo dobitnie, że do wszelkich plotek i pogłosek trzeba podchodzić z dużym dystansem, zwłaszcza gdy mowa o grach, na które czeka spora część graczy. Cieszyć może natomiast w tym wszystkim fakt, że społeczność dosyć szybko zareagowała na te wieści, dementując pogłoski.

Źródło: Twitter/X: Mike Straw

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.