Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries już dostępne! Capccom dodał mikrotransakcje

Resident Evil 4 Remake The Mercenaries

24 marca miała miejsce premiera odświeżonej wersji gry Resident Evil 4. Gracze licznie zapoznawali się z tytułem, a Capcom ogłosił sprzedażowy sukces. Wydawca już na początku zapowiedział darmowe DLC, a już dzisiaj możemy pobrać Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries, w którym znalazł się szereg mikrotransakcji.

W Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries możemy kupić ulepszenia broni dzięki mikrotransakcjom

Hehehe, thank you, strangers, for all your support on Resident Evil 4.
Check out what the experts have to say about this reimagined action-horror classic!

Don't miss out on The Mercenaries, arriving as free #RE4 DLC tomorrow on April 7th! pic.twitter.com/SveEG0lsfd

— Resident Evil (@RE_Games) April 6, 2023

Hehehe, thank you, strangers, for all your support on Resident Evil 4.
Check out what the experts have to say about this reimagined action-horror classic!

Don't miss out on The Mercenaries, arriving as free #RE4 DLC tomorrow on April 7th! pic.twitter.com/SveEG0lsfd

— Resident Evil (@RE_Games) April 6, 2023

The Mercenaries to tryb, którego nie trzeba fanom serii przedstawiać. Wydawca z Japonii dodawał go do m.in. oryginalnego Resident Evil 4, Resident Evil 5, Resident Evil 6 czy Resident Evil Village. W The Mercenaries gracze muszą w określonym czasie pozbyć się przeciwników, a zabijanie potworów zwiększa limit czasowy. Nie inaczej jest w Resident Evil 4 Remake.

W udostępnionym dzisiaj darmowym DLC Capcom nieco zaskoczył graczy. Japoński producent umieścił szereg mikrotransakcji, dzięki którym możemy dokonać zakupu kuponów na poprawę broni. W opisie ulepszeń możemy przeczytać:

„Oto Wasz bilet na festiwal broni, który zrealizujecie w sklepie kupca. Za jego sprawą w dowolnej chwili odblokujecie wyjątkowe ulepszenie broni niezależnie od jej poziomu. Co więcej – po odblokowaniu ulepszenia będzie ono bezpłatne!”.

Warto zauważyć, że fani są też nieco rozczarowani, gdyż Ada Wong oraz Albert Wesker nie zostali udostępnieni w The Mercenaries jako grywalne postacie. Być może Capcom przy następnej aktualizacji doda postacie lub, jak spekulują gracze, kolejne mikrotransakcje.

Zobacz też: Najlepsze smartfony do 1500 zł

Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries jest dostępne do pobrania w PlayStation Store, Xbox Store oraz na platformie Steam.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.