Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries już dostępne! Capccom dodał mikrotransakcje

Resident Evil 4 Remake The Mercenaries

24 marca miała miejsce premiera odświeżonej wersji gry Resident Evil 4. Gracze licznie zapoznawali się z tytułem, a Capcom ogłosił sprzedażowy sukces. Wydawca już na początku zapowiedział darmowe DLC, a już dzisiaj możemy pobrać Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries, w którym znalazł się szereg mikrotransakcji.

W Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries możemy kupić ulepszenia broni dzięki mikrotransakcjom

The Mercenaries to tryb, którego nie trzeba fanom serii przedstawiać. Wydawca z Japonii dodawał go do m.in. oryginalnego Resident Evil 4, Resident Evil 5, Resident Evil 6 czy Resident Evil Village. W The Mercenaries gracze muszą w określonym czasie pozbyć się przeciwników, a zabijanie potworów zwiększa limit czasowy. Nie inaczej jest w Resident Evil 4 Remake.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W udostępnionym dzisiaj darmowym DLC Capcom nieco zaskoczył graczy. Japoński producent umieścił szereg mikrotransakcji, dzięki którym możemy dokonać zakupu kuponów na poprawę broni. W opisie ulepszeń możemy przeczytać:

„Oto Wasz bilet na festiwal broni, który zrealizujecie w sklepie kupca. Za jego sprawą w dowolnej chwili odblokujecie wyjątkowe ulepszenie broni niezależnie od jej poziomu. Co więcej – po odblokowaniu ulepszenia będzie ono bezpłatne!”.

Warto zauważyć, że fani są też nieco rozczarowani, gdyż Ada Wong oraz Albert Wesker nie zostali udostępnieni w The Mercenaries jako grywalne postacie. Być może Capcom przy następnej aktualizacji doda postacie lub, jak spekulują gracze, kolejne mikrotransakcje.

Zobacz też: Najlepsze smartfony do 1500 zł

Resident Evil 4 Remake: The Mercenaries jest dostępne do pobrania w PlayStation Store, Xbox Store oraz na platformie Steam.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.