Startuje Samsung Gaming Hub, czyli Game Pass, GeForce Now i Stadia na telewizorach w pierwszych krajach

Samsung Gaming Hub

W pierwszej połowie miesiąca dowiedzieliśmy się, że Xbox Game Pass wkrótce pojawi się na telewizorach Samsunga. Zgodnie z zapowiedzią, aplikacja debiutuje dzisiaj na urządzeniach koreańskiego producenta, a wraz z nią GeForce NOW oraz Google Stadia. Powitajmy Samsung Gaming Hub, czyli nowe centrum wirtualnej rozrywki na TV i monitorach, choć niestety na razie niedostępne w Polsce.

Samsung Gaming Hub startuje dzisiaj, a to oznacza Xbox Game Pass, GeForce NOW i Stadię na telewizorach oraz monitorach

Xbox Game Pass na telewizorach Samsunga

Dzisiaj wystartowało Samsung Gaming Hub. Wirtualne centrum rozrywki jest już stopniowo udostępniane posiadaczom TV i smart monitorów Samsunga z 2022 roku, zamieszkałym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Korei, Brazylii oraz we Włoszech. W późniejszym czasie sekcja wyląduje także na kolejnych urządzeniach i krajach, choć niestety nie wiadomo, kiedy na liście pojawi się Polska.

Wśród aplikacji dostępnych w ramach Samsung Gaming Hub obecnie znajdują się cztery pozycje: Xbox (Xbox Game Pass / Xbox Cloud Gaming), Nvidia GeForce NOW (nie mylić z GeForce Experience), Google Stadia oraz niepopularny w Polsce Utomik. Z czasem na telewizorach i monitorach Koreańczyków ma zadebiutować jeszcze m.in. Amazon Luna.

Przeczytaj też: Dyski do Xbox Series S

Wszystkie wymienione serwisy pozwalają na granie w chmurze, bez potrzeby posiadania konsoli czy komputera. Wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację na telewizorze lub monitorze i podłączyć kompatybilny kontroler, aby móc rozpocząć zabawę.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z