Xbox Game Pass oficjalnie na telewizorach Samsunga! Zagramy w chmurze na TV bez konsoli

Xbox Cloud Gaming na telewizorach Samsung

Potwierdziła się wczorajsza plotka: Microsoft właśnie ogłosił zacieśnienie współpracy z Samsungiem i poinformował, że aplikacja Xbox wkrótce pojawi się na telewizorach tego producenta. Dzięki temu na kompatybilnych TV ze Smart TV będziemy mogli odpalać gry w chmurze w ramach Xbox Cloud Gaming.

Xbox Game Pass na TV Samsunga — granie w chmurze stanie się możliwe na telewizorach

Xbox Game Pass Samsung TV
Gry w chmurze na telewizorach Samsunga

Stało się. Od 30 czerwca na telewizorach Samsunga z 2022 roku zostanie udostępniona aplikacja Xbox, która pozwoli uruchamiać gry w chmurze w ramach Xbox Cloud Gaming. Całość będzie działać niezwykle prosto — aby rozpocząć rozgrywkę, trzeba będzie tylko uruchomić wspomnianą apkę, wybrać grę i podłączyć do telewizora kompatybilny kontroler bluetooth. Może to być jeden z dedykowanych kontrolerów do Xboxa, a także Sony — DualSense albo DualShock.

Przeczytaj też: Premiera Starfielda wcześniej niż później

Opcja grania w chmurze na TV Samsunga będzie dostępna bez dodatkowych opłat dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate. Bez abonamentu w ten sposób zagramy tylko w darmowe tytuły, choć na ten moment wśród produkcji free to play w ramach Xbox Cloud Gaming mamy do wyboru jedynie Fortnite.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z