Premiera Warhammer 40,000: Darktide opóźniona na PC, a na Xbox Series X|S jeszcze bardziej

Warhammer 40,000 Darktide

Data premiery Warhammer 40,000: Darktide została ujawniona jeszcze w marcu, ale dzisiaj mamy niestety złą wiadomość. Otóż debiut gry został przełożony — wersja na PC ma nową datę, a wydanie na Xbox Series X|S jeszcze nie. Konsolowcy będą musieli poczekać dłużej niż użytkownicy komputerów.

Premiera Warhammer 40,000: Darktide przesunięta

Twórcy Warhammer 40,000 Darktide poinformowali o kolejnym przełożeniu debiutu swojej gry. Nowa data premiery wersji na PC to 30 listopada 2022 roku, natomiast wydanie na Xbox Series X|S ma się ukazać „krótko po wersji PC”. W przypadku konsol Microsoftu dokładnej daty niestety nie podano i ciężko powiedzieć, jak rozumieć zapewnienia deweloperów.

Deweloperzy wytłumaczyli, że obsuwa jest podyktowana potrzebą dodatkowego czasu na poprawienie stabilności, wydajności i kluczowych mechanik w grze. Innymi słowy, studio Fatshark chce oddać w ręce graczy jak najbardziej dopracowaną produkcję, za co trudno się na nich złościć.

Przeczytaj też: Dysk do Xbox Series X|S — najlepsze modele

Warto przypomnieć, że Warhammer 40,000 Darktide to niejako exclusive Microsoftu — gra zadebiutuje wyłącznie na PC i Xbox Series X|S, omijając PlayStation 5 czy Nintendo Switch. Na premierę produkcja trafi też do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.