Prince of Persia Sands of Time Remake powstaje, ale doczekał się gruntownej przebudowy

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Kwestia projektu Prince of Persia Sands of Time Remake jest wyjątkowo zagmatwana, bo od dwóch lat okazuje się, że tytuł ten mierzy się ze sporymi problemami. Jeszcze w 2023 roku Ubisoft potwierdził, że od premiery tej pozycji czeka nas naprawdę długa droga. Nowe wieści sugerują, że tak poważna obsuwa spowodowana jest dość odważnymi decyzjami deweloperów.

Ubisoft Montreal tworzy Prince of Persia Sands of Time Remake niemalże od zera

Prince of Persia Sands of Time Remake — trailer

Wedle wieści, które ujawnił sam Tom Henderson na łamach Insider Gaming projekt Prince of Persia Sands of Time Remake miał zostać całkowicie przebudowany. Deweloperzy z Ubisoft Montreal mieli bowiem zdecydować się na napisanie i zaprojektowanie niemal każdego elementu od nowa, tak aby było to maksymalnie dopracowane doświadczenie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po pierwsze, zapomnij o wszystkim, co widziałeś lub słyszałeś w zwiastunie, ponieważ remake został… przerobiony od zera. W oficjalnym ogłoszeniu firmy Ubisoft dotyczącym zmiany deweloperów podano, że Ubisoft Montreal będzie „opierał się” na pracy wykonanej już przez Ubisoft Mumbai i Pune, ale z tego, co udało nam się uzbierać, to wszystko zostało całkowicie przerobione.

Insider Gaming

Oznacza to, że dotychczasowe efekty prac i to, co dane nam było zobaczyć przy okazji trailera ujawnionego przeszło trzy lata temu, zostało wyrzucone do kosza. Insider Gaming miał otrzymać także dostęp do materiałów produkcyjnych (pod warunkiem nieupublicznienia ich), które wskazują, że tytuł nadal jest na bardzo wczesnym etapie tworzenia. Brakuje tam m.in. tekstur, zasobów i wielu innych elementów, co potwierdza tylko, że premiera to pieść bardzo odległej przyszłości.

Prince of Persia Sands of Time Remake
Prince of Persia Sands of Time Remake

Dla części graczy sporym plusem mogą być wieści zwiastujące zwrot marki w stronę większego realizmu. Oznacza to, że trailer z 2021 roku jeszcze bardziej nijak się ma do tego, jak ostatecznie będzie ten projekt wyglądać.

Ciekawe wieści napływają także w kwestii obsady głosowej Prince of Persia Sands of Time Remake. Najwidoczniej także tutaj doszło do sporego przetasowania. Henderson przekazuje bowiem, że Yuri Lowenthal, którego mogliśmy usłyszeć przy pierwszej zapowiedzi, nie bierze już udziału w tym projekcie. To dosyć ciekawy, choć dla niektórych rozczarowujący krok.

Z jednej strony można wprost stwierdzić, iż nie są to specjalnie pozytywne wieści, zwłaszcza że na Prince of Persia Sands of Time Reamke musimy czekać kilka ładnych lat. Z drugiej strony lepiej będzie wystawić swoją cierpliwość na próbę i dostać potem porządną produkcję, aniżeli coś, co rozczaruje wszystkich, zarówno graczy, jak i samych twórców. Oby tylko projekt unikał w przyszłości podobnych problemów.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.