Twórcy Prison Architect 2 kończą współpracę z Paradox Interactive! Prace nad grą dokończy inne studio

Prison Architect 2

Pod koniec lutego premiera Prison Architect 2 została opóźniona. Wówczas zapowiedziano, że tytuł ukaże się 7 maja 2024, ale kilka tygodni wcześniej gra zaliczyła kolejny poślizg. Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian. Paradox Interactive postanowiło bowiem zakończyć współpracę ze studiem Double Eleven, a wspomnianą produkcję przekazać w ręce innego zespołu.

Paradox Interactive rozstaje się ze studiem Double Eleven na kilka miesięcy przed premierą Prison Architect 2

W komunikacie opublikowanym na Steam poinformowano, że stronom „nie udało się znaleźć umowy handlowej, która byłyby zadowalająca” zarówno dla Paradox Interactive, jak i Double Eleven. Dlatego też deweloperzy oraz wydawca postanowili zakończyć współpracę. Dalszym rozwojem Prison Architet 2 zajmie się studio Kokku, które od jesieni 2023 roku wspierało dotychczasowych twórców gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ramach przygotowań do zmiany Paradox, Kokku i Double Eleven odbyli w ostatnich miesiącach wiele rozmów na temat wizji Prison Architect 2, licznych możliwości oferowanych przez środowisko 3D oraz funkcji, które można dodać do gry w przyszłości. Zmiana przebiegła płynnie dla nas wszystkich, ponieważ mamy wspólną długoterminową wizję Prison Architect 2.

– poinformowano w komunikacie opublikowanym na Steam.

Na koniec podziękowano fanom za „nieustające wsparcie i pasję”. Paradox Interactive złożyło również najlepsze życia deweloperom ze studia Double Eleven i życzyło powodzenia „dalszych przedsięwzięciach”.

Warto dodać, że Prison Architect 2 zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Premiera gry zaplanowana jest na 3 września 2024 roku.

Źródło: Steam

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.