Poważne problemy The Callisto Protocol. Sprzedaż gry jest bardzo daleka od oczekiwań

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol miało być jedną z najlepszych gier końcówki 2022 roku. Tytuł ten w oczach wielu graczy trafił do God of War Ragnarok, ale produkcja Striking Distance Studios zgarnęła solidne recenzje. Okazuje się niestety, że przychylne opinie krytyków i odrobina zamieszania wokół premiery nie przełożyły się na sprzedaż.

Słaba sprzedaż The Callisto Protocol

Zwiastun The Callisto Protocol

Według raportu MK-Odyssey stworzenie The Callisto Protocol kosztowało Krafton ok. 162 miliony dolarów. Podczas produkcji grę określano podobno mianem „AAAA”. Pieniądze nie były więc problemem, a twórcy postawili wszystko na jedną kartę.

Wygląda na to, że ryzyko Krafton może się nie opłacić. Samsung Securities donosi oczekiwania wydawcy na poziomie pięciu milionów sprzedanych kopii. Premiera zweryfikowała te predykcje, doprowadziła do spadku akcji Krafton i firma oczekuje już zaledwie dwóch milionów sprzedanych kopii do końca tego roku.

Przeczytaj też: Backtracking w grach

The Callisto Protocol może mieć spore trudności ze zwróceniem wydanych na niego pieniędzy. Oczekiwania Krafton były podobno bardzo wysokie i w opinii firmy zawiodła nie tylko sprzedaż, ale również odbiór gry przez krytyków.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!