Produkcja konsol PS5 i Xbox Series X|S zwalnia nawet o 50%. Poważne zmiany na rynku

Xbox Series X i PS5

Aktualnie jesteśmy w połowie życia dziewiątej generacji konsol i już teraz możemy ocenić, jak radzą sobie poszczególne sprzęty. Ostatnio dotarły do nas wyjątkowo ciekawe wiadomości od Take-Two Interactive, dzięki którym mogliśmy w przybliżony sposób wywnioskować sprzedaż Xboxów Series X|S i PS5. Tym razem na światło dzienne wyszły jeszcze ciekawsze wiadomości dotyczące ograniczenia produkcji kolejnych egzemplarzy.

Sony i Microsoft ograniczają produkcję PS5 i Xbox Series X|S

Gry na PS5
PS5

Serwis Gamereactor, powołując się na swoje źródła, przekazuje, że zarówno Sony, jak i Microsoft nie do końca są zadowoleni z obecnego stanu rynku konsolowego. Według tych informacji zarówno Xboxy Series X|S, jak i PS5 zalegają w magazynach, co ostatecznie doprowadziło do ograniczenia produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawie w tym kontekście wygląda informacja o tym, jakoby Sony zdecydowało się zmniejszyć liczbę produkowanych konsol o 50% (1 miliona sztuk miesięcznie do „zaledwie” 500 tys.). W przypadku Microsoftu mowa wręcz o całkowitym zatrzymaniu tworzenia dalszych egzemplarzy Xboxów w pierwszym kwartale 2024 roku.

Xbox Series S Series X
Xbox Series S i X

Jak słusznie zauważa serwis Gamereactor, zatrzymanie produkcji konsol nie jest czymś wyjątkowym. Z tego rodzaju sytuacją mieliśmy styczność w czasach GameCube’a, jednak nadal jest to bardzo zły prognostyk dla wszystkich producentów, bo jasno sugeruje, że mamy styczność z nadpodażą sprzętów.

Informacje te bardzo dobrze uzupełniają się z ostatnimi wiadomościami, potwierdzającymi obniżki cen PS5 Slim. Najwidoczniej rynek ten się już nasycił, a zdecydowana większość zainteresowanych ma już swoje sprzęty do grania. Czy w perspektywie coś się w tej materii zmieni? Czas pokaże.

Źródło: Game Reactor

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.