Project Rene to nie The Sims 5? Produkcja ma być rozwijana równolegle z The Sims 4

The Sims Project Rene

Od października 2022 roku The Sims 4 przeszło na model free-to-play, a to oznacza, że każdy zainteresowany ma możliwość sprawdzić najgłośniejszą produkcję od studia Maxis. Jednocześnie wielu fanów serii zastanawia się nad debiutem kolejnej odsłony tego popularnego cyklu symulatorów życia. Nowe doniesienia ujawniają kolejne szczegóły związane z engimatycznym Project Rene, który rzekomo miał być roboczą nazwą The Sims 5.

Project Rene ma być darmową pozycją oferującą rozgrywkę wieloosobową

Behind The Sims — materiał o nowościach w The Sims 4 oraz Project Rene

W najnowszym odcinku materiału Behind The Sims znalazło się miejsce na kolejną aktualizację dotyczącą tajemniczego Project Rene. Okazuje się bowiem, że po oficjalnej premierze gry twórcy nie porzucą rozwoju The Sims 4 i nadal będą wspierać swoją pozycję kolejnymi aktualizacjami i dodatkami.

To zaś pozwala sugerować, ze ów projekt, nad którym pracują deweloperzy Maxis wcale nie jest The Sims 5. W końcu pewnym zwyczajem jest fakt, że przed premierą nowej gry spod szyldu „Symulatorów”, ostatnia pozycja przestaje być czynnie wspierana przez twórców.

Nie można przy tym wykluczyć, że EA zdecydowało się na odejście od tej reguły, lub Project Rene to po prostu spin-off serii The Sims, który nie będzie miał powiązania z głównymi odsłonami kultowego IP.

W ramach wspomnianego materiału przedstawiono też kilka nowych szczegółów, które powinny zainteresować wszystkie osoby, oczekujące na ten projekt. Najciekawszą wiadomością zdaje się fakt, iż Project Rene od samego początku ma być darmową produkcją. Sam ten fakt jest dosyć niestandardowy jak na standardy serii The Sims.

Tytuł ten zaoferuje także szereg funkcji i możliwości, które znane są z poprzednich odsłon lub dodatków do nich. Podanym przykładem są pory roku, które byłby dostępne od samego początku, a wydawane kolejno dodatki miałyby po prostu zapewniać nowe aktywności.

Wreszcie poruszony został wątek rozgrywki wieloosobowej, która w Project Rene ma polegać na dołączaniu do sesji znajomego, aby wspólnie bawić w opisywanej produkcji. Wszystko to ma sprawić, że ów tajemniczy projekt ma być „nowym sposobem na granie w The Sims”

Przeczytaj też: Gry podobne do The Last of Us

Nie da się ukryć, że wszystkie te doniesienia zapowiadają się całkiem ciekawie, jednak nadal posiadamy zbyt mało informacji na temat Project Rene, aby jednoznacznie stwierdzić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Pozostaje więc mieć nadzieję, że już niedługo twórcy zdecydują się ujawnić więcej szczegółów na temat swojej produkcji. Czekacie na kolejną pozycję od twórców The Sims? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.