Gra Star Wars od Ubisoftu mierzy się z problemami? Pierwotny termin premiery podobno jest „zbyt ambitny”

Star Wars ubisoft

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o raporcie opublikowanym przez Ubisoft zgodnie z którym francuskie przedsiębiorstwo zamierza w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy dostarczyć aż cztery duże gry. Jedną z nich ma być produkcja osadzona w uniwersum Star Wars. Nowe doniesienia wskazują jednak, że projekt ten może wymagać od twórców nieco więcej czasu, niż pierwotnie zakładano.

Gra Star Wars od Ubisoftu powinien zadebiutować nieco później niż zakładają włodarze firmy

Star Wars Massive Ubisoft
Star Wars i Massive Entertainment

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazywanymi przez serwis Kotaku, Projekt Helix, który ma być pozycją osadzoną w świecie Star Wars, napotyka pewne problemy produkcyjne. W efekcie tego pojawiły się spekulacje, jakoby dotychczasowo planowany termin na rok fiskalny 2024 był „zbyt ambitny”.

Mimo tego studio odpowiedzialne za projekt — Massive Entertainment — nadal wierzy, że uda się dowieźć go w zakładanym terminie. Co więcej, pracownicy postrzegają całe przedsięwzięcie jako „pierwszy hit Ubisoftu inny niż Assassin’s Creed”.

Rzecznik Ubisoftu poproszony o komentarz w całej sprawie stwierdził jedynie, że firma „nie komentuje plotek ani spekulacji”.

Przeczytaj też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Według dotychczasowych doniesień Projekt Helix ma zaoferować „jakąś formę międzyplanetarnych podróży” oraz otwarty świat, jednak na ten moment są to wieści pochodzące od niepotwierdzonych doniesień. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planami włodarzy Ubisoftu (co niekoniecznie musi pokrywać się z zamiarami deweloperów), to pierwsze konkrety na temat tego dzieła powinniśmy poznać już wkrótce.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.